Німеччина надасть €70 мільйонів на підтримку енергосистеми України
Бюджетний комітет Бундестагу схвалив пакет допомоги Україні на загальну суму 70 мільйонів євро, яка призначена для підтримки сектора тепло- та електропостачання України.
Про це повідомляє DW з посиланням на пресслужбу федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, передає Рубрика.
Ці гроші спрямують на забезпечення українських міст і громад:
- малими теплоелектроцентралями,
- котлами,
- генераторами,
- сонячними панелями.
Мета такого підходу — створення децентралізованого енергопостачання за допомогою невеликих теплоелектростанцій або сонячних систем.
За даними німецького відомства, це має запобігти найгіршим наслідкам у постраждалих містах, особливо на тлі наближення зими.
Завдяки такій допомозі, громадські центри, лікарні, школи та інші соціальні об'єкти отримають більш надійне та незалежне енергопостачання, наголошують у Берліні.
На думку профільної міністерки:
"росії буде не так просто зруйнувати децентралізовану енергосистему в Україні".
Допомога від Німеччини
Загалом Німеччина надала Україні чи зобов'язалася надати в наступні роки військової допомоги на суму приблизно 28 мільярдів євро. У 2022-2023 роках країна надала допомоги приблизно на 6,6 млрд євро.
Також понад 10 тисяч українських військових пройшли у Німеччині військову підготовку. Витрати на це навчання наразі становлять близько 282 мільйонів євро.
19 вересня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги з танками Leopard 1, зенітними установками, всюдиходами, безпілотниками та боєприпасами 155-мм калібру.
Також Німеччина цього року планує схвалити додаткову військову допомогу Україні приблизно на 400 мільйонів євро.
Що відомо про допомогу країн-партнерів щодо захисту та відновлення енергетичної системи України
Як відомо, міністри закордонних справ країн G7 підтвердили непохитну підтримку України перед обличчям атак рф на енергетичну інфраструктуру та закликали світову спільноту збільшити допомогу країні.
- Європейський Союз (ЄС) виділить новий пакет гуманітарної допомоги Києву у розмірі 40 млн євро (44,43 млн доларів).
- Данія вирішила передати Україні 130 мільйонів данських крон (приблизно 16,9 млн євро або 19,5 млн доларів) на відновлення енергетичної інфраструктури після масових атак росії.
- Федеративна Республіка Німеччина виділить додатково 100 мільйонів євро Україні для проходження зими.
- Швеція виділить понад 40 млн євро для закупівлі енергетичного обладнання.
- Франція планує до кінця цього року виділити 60 млн євро на підтримку української енергетичної системи.
Загалом країни G7, а також інші партнери від початку повномасштабного вторгнення рф зібрали понад $4 мільярди на відновлення роботи енергетичної інфраструктури України, яку намагається знищити москва.
Як повідомляли, на засіданні Євроради 1 лютого 2024 року всі 27 лідерів Євросоюзу дійшли консенсусного рішення навколо ухвалення Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки у розмірі €50 мільярдів. Перед цим ухвалення рішення блокувала Угорщина.