Про це він розповів у інтерв'ю "Бабелю".
У своєму інтерв'ю виданню "Бабель" він поставив питання: "Кого я зрадив?".
Військовий підкреслив, що у підрозділі фактично не залишилося людей. За його словами, залишилися лише він та ще двоє військовослужбовців, а остання ротація бригади взагалі не відбулася.
"У мене зараз у підрозділі фактично немає людей. У підпорядкуванні мого командира я і є ще двоє людей. Немає людей, закінчилися. Коли була востаннє ротація 56 бригади? Ніхто не знає на це відповіді, бо її не було", — заявив Гнезділов.
Воїн пояснив, що втрата особового складу сталася через загибель, поранення і самовільне залишення частини іншими бійцями.
Він також розповів, що йому перед тим, як він публічно оголосив про самовільне залишення частини, пропонували перевестися на тилову посаду.
"А хіба це не зрада, коли вони (військові — ред.)сидять там в окопах, мігрувати в тил?", відповів щодо цієї пропозиції Гнезділов.
Військовий також заявив, що його вчинок мають право засуджувати "усі, хто визнає, що в нас є 65 стаття Конституції України".
"Єдина парадигма, і єдиний меседж, який я хочу донести, — це те, що на одних плечах війну не виграти. Держава цього не робить, тому що немає політичної волі. Тому що треба думати: треба скасовувати економічне бронювання, треба налагоджувати в якийсь спосіб мобілізаційний процес", — сказав Сергій.
Нагадаємо, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке розслідуватиме Державне бюро розслідувань у зв'язку із заявою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова про самовільне залишення служби через відсутність урегулювання владою питання демобілізації.
Варто додати, що 21 вересня Сергій Гнезділов написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.
Сергій Гнезділов — український військовий, громадський активіст та учасник російсько-української війни. Він пішов добровольцем до Збройних сил України у 2019 році, взявши академвідпустку під час навчання на кафедрі журналістики у Львівській політехніці.
Гнезділов брав участь у боях на Донеччині, включаючи Піски та Бахмут. Також він є засновником культурного фестивалю "ВиделкаFest" у своєму рідному місті Вилкове на Одещині та ведучим подкасту від hromadske "++ подкаст", де говорить з військовими та порушує питання мілітаризації суспільства.
Варто зазначити, що в умовах воєнного стану дезертирство карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років. Однак у вересні президент України підписав закон, який звільняє від відповідальності військових за перше дезертирство або самовільне залишення частини, якщо вони повернулися на службу.
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше
В українських містах активно розпочинається опалювальний сезон, що є результатом злагодженої взаємодії та командної роботи… Читати більше
Державна спеціальна служба транспорту України отримала від Канади 13 позашляховиків з обладнанням для розмінування. Про… Читати більше
У тимчасово захопленому Бердянську зранку, 31 жовтня, лунають вибухи. Місто атакують безпілотники, зокрема, виникли проблеми… Читати більше
1 листопада 2024 року у столиці відбудеться Форум "Демократія під час війни: досвід України та… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський звільнив Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Відповідний указ №745/2024 від… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.