Про це він розповів у інтерв'ю "Бабелю".
У своєму інтерв'ю виданню "Бабель" він поставив питання: "Кого я зрадив?".
Військовий підкреслив, що у підрозділі фактично не залишилося людей. За його словами, залишилися лише він та ще двоє військовослужбовців, а остання ротація бригади взагалі не відбулася.
"У мене зараз у підрозділі фактично немає людей. У підпорядкуванні мого командира я і є ще двоє людей. Немає людей, закінчилися. Коли була востаннє ротація 56 бригади? Ніхто не знає на це відповіді, бо її не було", — заявив Гнезділов.
Воїн пояснив, що втрата особового складу сталася через загибель, поранення і самовільне залишення частини іншими бійцями.
Він також розповів, що йому перед тим, як він публічно оголосив про самовільне залишення частини, пропонували перевестися на тилову посаду.
"А хіба це не зрада, коли вони (військові — ред.)сидять там в окопах, мігрувати в тил?", відповів щодо цієї пропозиції Гнезділов.
Військовий також заявив, що його вчинок мають право засуджувати "усі, хто визнає, що в нас є 65 стаття Конституції України".
"Єдина парадигма, і єдиний меседж, який я хочу донести, — це те, що на одних плечах війну не виграти. Держава цього не робить, тому що немає політичної волі. Тому що треба думати: треба скасовувати економічне бронювання, треба налагоджувати в якийсь спосіб мобілізаційний процес", — сказав Сергій.
Нагадаємо, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке розслідуватиме Державне бюро розслідувань у зв'язку із заявою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова про самовільне залишення служби через відсутність урегулювання владою питання демобілізації.
Варто додати, що 21 вересня Сергій Гнезділов написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.
Сергій Гнезділов — український військовий, громадський активіст та учасник російсько-української війни. Він пішов добровольцем до Збройних сил України у 2019 році, взявши академвідпустку під час навчання на кафедрі журналістики у Львівській політехніці.
Гнезділов брав участь у боях на Донеччині, включаючи Піски та Бахмут. Також він є засновником культурного фестивалю "ВиделкаFest" у своєму рідному місті Вилкове на Одещині та ведучим подкасту від hromadske "++ подкаст", де говорить з військовими та порушує питання мілітаризації суспільства.
Варто зазначити, що в умовах воєнного стану дезертирство карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років. Однак у вересні президент України підписав закон, який звільняє від відповідальності військових за перше дезертирство або самовільне залишення частини, якщо вони повернулися на службу.
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.