Про це повідомили в Службі безпеки України, Національній поліції та Офісі генерального прокурора, пише Рубрика.
Правоохоронці не називають імені підозрюваного, однак з деталей справи випливає, що йдеться про Остапа Стахіва. Сьогодні у нього проводили обшуки, які стосувалися просування російських наративів.
За даними слідства, за декілька місяців до початку повномасштабної війни він підбурював людей влаштовувати масові заворушення та захоплювати державні установи під виглядом «руху антивакцинаторів».
У СБУ кажуть, що через свої акаунти в соцмережах «блогер» розповсюджував деструктивний контент. Зокрема він стверджував, що російську збройну агресію нібито спричинили «треті країни», які «спровокували» москву до повномасштабного вторгнення в Україну.
Прокурори встановили, що в січні цього року під час прямого ефіру з підписниками він оприлюднив інформацію про розташування ЗСУ — особового складу одного з відділів ТЦК Рівненщини. Згодом підозрюваний публічно поширив відеозапис прямого ефіру на власній сторінці у Facebook та Telegram-каналі.
«Така інформація могла бути використана країною-агресором в ході ведення війни», — наголосили в Офісі генпрокурора.
Окрім цього під час розслідування з'ясували, що він організував онлайн-курси «журналістики», на яких, серед іншого, «навчав своїх послідовників протидіяти мобілізації в Україні». Вартість курсів становила 7 тисяч гривень з одного слухача.
Після завершення навчання Стахів обіцяв своїм клієнтам посвідчення журналіста міжнародного зразка. Утім, замість обіцяних документів він видавав «випускникам» фіктивні посвідчення місцевої газети, яка втратила акредитацію ще навесні цього року.
Під час обшуків у помешканні Стахіва знайшли мобільні телефони та інші речові докази злочинної діяльності.
Наразі йому повідомили про підозри за ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану) та за ч. 1 і ч. 2 ст. 190 (шахрайство).
Хто такий Стахів?
У часи пандемії коронавірусу Стахів був одним із лідерів антивакцинаторського руху в Україні та називав пандемію «вигадкою», був одним з організаторів пікету антивакцинаторів у Києві.
Через «спростування» офіційної інформації щодо COVID-19 та поширення теорій змов сторінки Остапа Стахіва неодноразово блокували YouTube та Facebook.
У 2021 році Служба безпеки України провела обшуки у Стахіва й оголосила йому підозру в намаганні скинути конституційний лад. У спецслужбі тоді заявили, що заблокували «деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під антивакцинаторськими гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі».
СБУ наголосила, що зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу, а їхні дії координували російські куратори.
Стахіву та ще одному фігуранту провадження, громадянину рф, повідомили про підозру за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. За це загрожує до 10 років тюрми.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.