Про це повідомила перша леді України.
Ця виставка стала першою персональною експозицією художниці у Північній Америці. Глядачам пропонують ознайомитися з ключовими творами Екстер, створеними в період з 1913 по 1934 рік.
Серед них — 30 мальовничих полотен та робіт на папері, а також ескізи для театральних постановок. Спеціально для виставки був створений окремий мистецький каталог.
Усі експонати зібрали завдяки співпраці американських та українських музеїв, а також приватних колекціонерів. Виставка має на меті представити творчий спадок Олександри Екстер широкій міжнародній аудиторії.
Крім того, у музеї одночасно відкрили ще одну виставку — "Воля: український модернізм", на якій представлено роботи сучасників Екстер. До експозиції увійшли твори таких відомих митців, як Олександр Архипенко, Давид Бурлюк, Олександр Богомазов, Марія Синякова та Василь Єрмилов.
"Всі ці люди творили нове мистецтво, яке вплинуло на їхню країну, весь світ і нас, нащадків, навіть якщо ми про це не здогадуємося. У цьому і є "м'яка сила" творчості – ставати частиною цілих спільнот і народів на віки", – написала Зеленська.
Обидві експозиції можна буде відвідати з 27 вересня по 19 січня 2025 року.
Під час візиту до Нью-Йорка Президент Зеленський також зустрівся з українською громадою, де обговорювалися питання збереження культурної спадщини та підтримки українського мистецтва. Розмову модерувала Посол України в США Оксана Маркарова.
Українська деколонізація у світі
Багатьох українських митців свого часу почала присвоювати Росія. Так, лише до російського авангарду по всьому світу почали відносити творчість Давида Бурлюка, Олександи Екстер, Василя Єрмілова, Казимира Малевича й багатьох інших митців. Тому для українських культурних інституцій основним пріоритетом стало повернення їм української ідентичності та представлення в українському контексті. Протягом десятиліть вони придушувалися та привласнювалися російським імперіалізмом.
Від початку повномасштабного вторгнення провідні музеї світу почали переосмислювати спадщину українських митців й коректно їх підписувати. Так, зокрема завдяки дослідженням журналістки, авторки УП.Культура Анни Лодигіної, найбільший художній музей Фінляндії Атенеум змінив підпис національності під прізвищем художника Іллі Рєпіна з росіянина на українця.
Навесні 2023 року Штутгартський музей Staatsgalerie оновив інформацію про представницю українського авангарду, художницю Олександру Екстер й прибрав підпис "російська художниця". Також інші музеї почали відзначати твори Айвазовського, Куїнджі, Малевича за їхнім українським походженням.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
У Бородянці Київської області в рамках експериментального проєкту комплексного відновлення населених пунктів планують відбудувати 58… Читати більше
Служба безпеки України (СБУ) та кіберполіція затримали у Харкові 47-річного чоловіка, який співпрацював з державою-агресором,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння щодо можливого бойового зіткнення з північнокорейськими військовими вже найближчими… Читати більше
Національний музей Голодомору-геноциду в Києві підготував віртуальні екскурсії для українознавчих шкіл діаспори. Про це у Фейсбуці… Читати більше
Україна найближчим часом має намір передати Південній Кореї детальний запит на військову допомогу, що включатиме… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.