Справи щодо Майдану: перед судом постануть колишні керівники СБУ та посадовці ФСБ рф
Правоохоронці скерували до суду обвинувальні акти щодо керівництва Служби безпеки України, а також директора та 20 співробітників ФСБ рф у справах щодо подій на Майдані в Києві у 2013-2014 роках.
Про це повідомили в Державному бюро розслідувань та Офісі генерального прокурора, пише Рубрика.
Як зазначають, серед обвинувачених членів керівництва СБУ:
- її колишній глава Олександр Якименко,
- перший заступник Володимир Тоцький,
- начальник Департаменту захисту національної державності Сергій Ганжа.
Серед обвинувачених працівників ФСБ:
- її директор Олександр Бортніков,
- колишній керівник служби безпеки президента рф Віктор Золотов та інші.
За даними слідства, у грудні 2013 року 20 співробітників російської спецслужби приїхали в Україну та розміщувалися в будівлях СБУ. Тоді ж вони за підтримки керівництва Служби безпеки організовували створення відеозаписів провокативного характеру.
Так, вони створили YouTube-канал, через який поширювали в мережі відео із дискредитацією суспільно-політичних подій в Україні та приниженням українців як нації загалом.
Усі ці матеріали передали до суду. Якименку, Бортнікову, Ганжі, Тоцькому та іншим загрожує до 15 років ув'язнення.
Окрім цього, екскерівника СБУ та начальника Департаменту захисту національної державності судитимуть за колабораційну діяльність, оскільки ті у 2022 році перейшли на бік ворога:
- Якименко став керівником "державної служби безпеки" на тимчасово окупованій частині Херсонщини,
- Ганжа очолив так звану службу безпеки в тимчасово окупованому Мелітополі.
Нагадаємо, що Рубрика писала, що за розпалювання національної ворожнечі та ненависті в Україні й незаконного перешкоджання протестам під час Євромайдану детективи ДБР оголосили підозру директору російської фсб Олександру Бортнікову та ще 20 російським високопосадовцям.
Силовий розгін Євромайдану в Києві
Силовий розгін мирного протесту на Майдані Незалежності у Києві – незаконна акція силових відомств України, проведена силами спецпідрозділів "Беркуту" вночі 30 листопада 2013 року з метою очищення площі від учасників стихійного протесту, відомого як Євромайдан.
Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Протестувальники безперервно перебували на Майдані, причому їхня кількість змінювалася. Станом на ніч 30 листопада, коли відбулася акція силовиків, на площі залишалося близько 400 протестувальників, переважно студентів. Внаслідок дій "Беркуту" тоді постраждали щонайменше 79 осіб.
Як повідомлялося, 4 жовтня ДБР завершило розслідування справи про розстріл Небесної сотні 18-20 лютого 2014 року. Перед судом постануть експрезидент Віктор Янукович і весь тодішній силовий блок України.
Серед обвинувачених колишні посадовці:
- міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко,
- заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк,
- голова СБУ Олександр Якименко,
- міністр оборони України Павло Лебедєв,
- начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Станіслав Шуляк.
Також судитимуть першого заступника голови СБУ – керівника Антитерористичного центру, в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві, заступника начальника ГУМВС України – начальника міліції громадської безпеки, командира ПМОП "Беркут" при ГУМВС України в м. Києві.
Як повідомоляла Рубрика, в Україні 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні. Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції Гідності. А 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.