Про це президентка Європейського парламенту Роберта Мецола сказала на форумі в Нью-Йорку під час Генасамблеї ООН, передає Укрінформ.
"Це не той випадок, не прояв альтруїзму або гучних заяв. Ми стоїмо разом з Україною, тому що ми виступаємо за демократичний світовий порядок. Тому що ми розуміємо, – якби план Путіна захопити Київ виявився успішним, – він би не зупинився там.
Його агресія була б продовжена, щоб зруйнувати цінності та системи, над будівництвом яких ми якими ми так довго і так напружено працювали. Ми знаємо, що ціна бездіяльності була б набагато вищою. Ми не маємо це прийняти, і не лише говорити про це, але й надати рішучу підтримку", – сказала Мецола.
Президентка Європарламенту також наголосила, що Європейський Союз повинен стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно.
"Понад два з половиною роки Україна потребує нашої уваги зі зрозумілої причини. Ми розуміємо, що Україна бореться не лише за власне виживання, але за ті самі цінності та ідеї, які тримають нас разом як глобальні демократичні спільноти. Те, як ми відповідатимемо, – це лакмусовий тест нашого політичного покоління", – сказала посадовиця.
Мецола додала, що демократичному світу не можна відвертатися від України, але водночас слід зробити все можливе для деескалації на Близькому Сході.
"Ми завжди будемо просувати мир, і він має бути справедливим, – із гідністю і свободою. Ми можемо це зробити лише тоді, коли ми будемо робити це разом", – підкреслила вона.
Що відомо про Саміт майбутнього, що проходить в ООН
Нагадаємо, в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 22 вересня відкривався дводенний Саміт майбутнього, на якому виступив президент України Володимир Зеленський.
Загалом на саміті заплановано близько 250 виступів керівників делегацій майже всіх країн світу (близько 190), представлених главами держав, урядів, їхніми заступниками або міністрами, і понад 60 представників міжнародних організацій.
У пʼятихвилинних виступах промовці мають висловитися стосовно пошуку відповідей на глобальні виклики.
За підсумками саміту має бути погоджено так званий Пакт майбутнього – з розділами про сталий розвиток і його фінансування; міжнародний мир і безпеку; науку, технології, інновації та цифрове співробітництво; молодь і майбутні покоління; трансформацію глобального управління.
Розділ про міжнародний мир і безпеку містить положення стосовно необхідності усунення корінних причин збройних конфліктів, захисту цивільного населення, притягнення до відповідальності за воєнні злочини, боротьби з загрозами на морі, запобігання тероризму тощо.
Розроблений українськими волонтерами застосунок “ЄППО” надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні… Читати більше
У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше
У російське військо завербували кілька сотень чоловіків із Ємену, яких потім відправили на війну проти… Читати більше
У сезоні 2024/25 років Україна продовжує демонструвати значний прогрес у галузі експорту замороженої малини, наближаючись… Читати більше
Питання реформування системи територіальних центрів комплектування (ТЦК) стало однією з ключових тем в країні. Однак… Читати більше
В Ірпені Київської області серед ініціатив, створених ветеранами війни, особливе місце займає екостудія "Funny owls",… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.