Найбільший показник у вересні від 1947 року: поблизу станції “Академік Вернадський” зафіксували рекордну швидкість вітру

У ніч на 22 вересня біля станції "Академік Вернадський" вітер "встановив" новий рекорд – його швидкість сягала 42,5 метри за секунду або 153 кілометри за годину. Це найвищий показник від початку спостережень у 1947 році.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру.

Як розповіли науковці, за шкалою Бофорта (дванадцятибальна шкала для наближеної оцінки сили й/або швидкості вітру – ред.) таку швидкість оцінили на максимальні 12 балів та класифікували як ураган.

"Вітер біля станції розігнався, немов швидкісний потяг.Такий "сюрприз" дістався нічному черговому, механіку 29-ї УАЕ Віталію Камінському.

Під час обходу він помітив, що один з прив'язаних човнів збирається "тікати" в океан. Тож розбудив колег, щоб міцніше прив'язати всі човни. Цей момент – на відео.

У підсумку "втікача" повернули на місце, а на "Вернадському" обійшлося без особливих руйнувань", пояснили науковці.

Полярники наголосили, сильні вітри у цьому регіоні – не рідкість. Саме від них фахівці потерпають найбільше.

"Для порівняння: в Україні середню швидкість вітру понад 15 метрів за секунду впродовж тривалого часу вважають стихійним явищем. Околиці "Вернадського" до таких вітрів звиклі, тому що тут вони бувають і до 10 днів на місяць.

Попередній максимум швидкості вітру (40,1 м/с) на нашій станції фіксували двічі – 1991-го та 2015 року. Тоді ці значення припадали на серпень, а тепер "в лідери вийшов" вересень – він є найбільш вітряним за середньомісячною швидкістю – 16 метрів за секунду", – зазначили в НАНЦ.

Як розповів очільник відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Денис Пішняк, впродовж останнього десятиліття на "Вернадському" доволі часто фіксували рекорди вітру.

"Тільки 2017 року встановили рекорд липня – 39 метрів за секунду, а 2016-го – рекорд вересня, 36 метрів за секунду, який нині був побитий.

Так відбувається відповідно до тенденції зміни клімату: траєкторії циклонів зміщуються ближче до станції, а їхня інтенсивність, ймовірно, зростає", пояснив Пішняк.

Нагадаємо, що на острові Вінтер поблизу станції "Академік Вернадський" вперше цього року народився тюлень Ведделла. Малюк, який з'явився на світ 17 вересня, є хлопчиком.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна підписала кредитну угоду з Євросоюзом про макрофінансову допомогу до €35 мільярдів

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів України Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний підписали… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

Опозиція Південної Кореї подала до парламенту звернення про імпічмент президента Юна

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці середи за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

Сили ППО вночі збили 29 ворожих дронів, ще 18 – локаційно втрачені

Війська росії у ніч на 4 грудня атакувала Україну керованою авіаційною ракетою та 50-ма безпілотниками.… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

рф намагається дискредитувати Україну, звинувачуючи у відмові від обміну полоненими, – ISW

росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

Генштаб: російські загарбники 88 разів атакували Покровський та Курахівський напрямки

На фронті протягом минулої доби відбулось 192 бойових зіткнення. Майже половину атак ворога ЗСУ відбили… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

У Болгарії повідомили про надання Україні нового пакета військової допомоги

Болгарія в рамках оборонної допомоги продовжує надавати Україні різні види озброєння, а також техніку та… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.