Найбільший показник у вересні від 1947 року: поблизу станції “Академік Вернадський” зафіксували рекордну швидкість вітру

У ніч на 22 вересня біля станції "Академік Вернадський" вітер "встановив" новий рекорд – його швидкість сягала 42,5 метри за секунду або 153 кілометри за годину. Це найвищий показник від початку спостережень у 1947 році.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру.

Як розповіли науковці, за шкалою Бофорта (дванадцятибальна шкала для наближеної оцінки сили й/або швидкості вітру – ред.) таку швидкість оцінили на максимальні 12 балів та класифікували як ураган.

"Вітер біля станції розігнався, немов швидкісний потяг.Такий "сюрприз" дістався нічному черговому, механіку 29-ї УАЕ Віталію Камінському.

Під час обходу він помітив, що один з прив'язаних човнів збирається "тікати" в океан. Тож розбудив колег, щоб міцніше прив'язати всі човни. Цей момент – на відео.

У підсумку "втікача" повернули на місце, а на "Вернадському" обійшлося без особливих руйнувань", пояснили науковці.

Полярники наголосили, сильні вітри у цьому регіоні – не рідкість. Саме від них фахівці потерпають найбільше.

"Для порівняння: в Україні середню швидкість вітру понад 15 метрів за секунду впродовж тривалого часу вважають стихійним явищем. Околиці "Вернадського" до таких вітрів звиклі, тому що тут вони бувають і до 10 днів на місяць.

Попередній максимум швидкості вітру (40,1 м/с) на нашій станції фіксували двічі – 1991-го та 2015 року. Тоді ці значення припадали на серпень, а тепер "в лідери вийшов" вересень – він є найбільш вітряним за середньомісячною швидкістю – 16 метрів за секунду", – зазначили в НАНЦ.

Як розповів очільник відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Денис Пішняк, впродовж останнього десятиліття на "Вернадському" доволі часто фіксували рекорди вітру.

"Тільки 2017 року встановили рекорд липня – 39 метрів за секунду, а 2016-го – рекорд вересня, 36 метрів за секунду, який нині був побитий.

Так відбувається відповідно до тенденції зміни клімату: траєкторії циклонів зміщуються ближче до станції, а їхня інтенсивність, ймовірно, зростає", пояснив Пішняк.

Нагадаємо, що на острові Вінтер поблизу станції "Академік Вернадський" вперше цього року народився тюлень Ведделла. Малюк, який з'явився на світ 17 вересня, є хлопчиком.

Свіжі дописи

  • Новини

WBC назвала Усика найкращим боксером 2024 року

Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Український фотограф отримав відзнаку світового конкурсу вуличної фотографії

Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

В одній із громад на Херсонщині запрацювала перша свердловина на сонячній енергії

У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Зеленський: під час Курської операції російська армія втратила понад 38 тисяч військових

За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Конгрес підтвердив перемогу Трампа на виборах президента США

Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Російська армія безрезультатно намагається взяти Покровськ у кліщі, – ЗСУ

Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше

Monday January 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.