Про історію цієї машиністки розповіло "Суспільне. Харків", передає Рубрика.
Ім'я машиністки — Анастасія Мазуркова. Їй 25 років, а в метро пішла працювати по завершенню навчання у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут".
"Для чоловіків незвично, що жінка намагається долучитися до професії. Але наш колектив поставився із цікавістю, з повагою", — каже Анастасія.
Машиністка також розповіла, що її робота — не з простих, а потребує значної концентрації та уваги.
Водночас вона додає: важливе не так руйнування стереотипів, як те, "щоб люди розуміли з професійного погляду складність професії машиніста".
"Багато хто вважає, що просто їдеш по тунелю прямо. Звісно, їдеш по тунелю, але складність в тому, що ти постійно перебуваєш у напрузі, у підвищеній увазі. Умови праці: тунель, поїзд, світло-темрява, вібрації, робота з пасажирами. Коли ти сидиш у кабіні, пасажири — за спиною, і там дуже багато людей. Ми намагаємося працювати, щоб було комфортно", — пояснює Анастасія Мазуркова.
Щоб стати машиністом метро, необхідно скласти декілька іспитів. За словами Анастасії, спершу потрібно:
А після того настає фінальний екзамен на право управління електропоїздом.
"Найскладніше в процесі становлення машиніста — поєднати теорію та практику. Дуже багато інформації, яку вивчаєш, намагаєшся зрозуміти, а потім всю цю інформацію, яку запам'ятав і складав іспит, треба перекласти на практику", — ділиться дівчина.
Якщо іспити складені успішно, випускник школи метрополітену стає помічником машиніста.
"Проходять обкатку певний час разом із машиністом-наставником. Далі знов іспит на машиніста у дві особи, і працюють у дві особи, поки не складається іспит на машиніста в одну особу. Я склала іспит і на мене вже є наказ на роботу самостійно", — говорить Анастасія.
Нагадаємо, у червні в київському метрополітені також на навчання на машиністів набирали жінок, оскільки для функціонування підземки не вистачає чоловіків. Так, наприкінці року на лінію може вперше вийти машиністка.
А Міністерство економіки тим часом планує перенавчати жінок на ті професії, де тепер бракує фахівців.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Представництво ООН Жінки в Україні домовились про реалізацію проєкту із навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами.
Також міністерство інфраструктури розробляє загальнонаціональну програму навчання жінок водінню великогабаритного транспорту.
Окрім того, на початку вересня стартував пілотний проект з підготовки водійок автобусів для подальшого працевлаштування.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.