fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 15:32 23 Вер 2024

У Києві пройшов фестиваль ветеранської культури: фотозвіт “Рубрики”

Зліва направо: Герой України Ілля Жеведь; Віталій Литвин, Герой України і амбасадор Українського ветеранського фонду; Яніна Ольховська, директорка з питань комунікацій, КСВ та залученості, Голова Благодійного комітету UKRSIBBANK BNP Paribas Group; Юлія Кіріллова, в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду; Дмитро Лазуткін, ведучий фестивалю, речник Міноборони.

"Рубрика" відвідала фестиваль — розповідаємо про те, як минув захід.

У чому проблема?

Після повернення з війни ветерани постають перед труднощами адаптації до цивільного життя. Водночас у суспільстві часто виникає нерозуміння, як спілкуватися з тими, хто пережив бойові дії, і це створює невидимий бар'єр. Таке дистанціювання може призводити до ізоляції ветеранів, відсутності підтримки та навіть соціальної напруги.

Яке рішення?

Допомогти зруйнувати ці барʼєри покликаний перший всеукраїнський фестиваль ветеранської культури "Коло ветеранів", який 22 вересня у Києві організував Український ветеранський фонд.

"Під поняттям ветеранської культури ми розуміємо традиції, цінності та досвід, сформовані в середовищі тих, хто пройшов військову службу й бойові дії. Наші захисники й захисниці мають унікальний досвід, що відрізняє їх від решти суспільства. У них особливий світогляд, а ще перед ними постають особливі виклики після повернення до мирного життя. Важливо розуміти, що ветеранська культура — це не лише про минуле наших бійців на фронті, але й про їхній внесок у розвиток суспільства й держави у мирний час, зокрема через бізнес, мистецтво, спорт та громадську діяльність", — пояснює виконуюча обовʼязки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова.

На фестивалі зібралися ветерани, ветеранки, учасники та учасниці бойових дій, їхні родини, а також небайдужі українці. Лише офіційно на подію зареєструвалися понад півтори тисячі гостей. Для гостей фестивалю, що відбувся за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, організатори підготували шість інтерактивних локацій: адаптивного спорту, літературну, психологічної підтримки, дитячу, ярмарок ветеранських бізнесів, а також музичну сцену, на якій виступили Yarmak, Олександр Положинський та гурт Riffmaster.

"У той час, як наш ворог хоче розʼєднати нас, нам важливо обʼєднуватися. А фестиваль якраз і є таким інструментом, щоб стати ближчими", — каже Герой України Ілля Жеведь, який взяв участь у фестивалі.

Як це спрацювало?

Всеукраїнський фестиваль ветеранської культури "Коло ветеранів". Фото: "Рубрика"

Місія фестивалю — не просто познайомити відвідувачів з ветеранською культурою, а й створити простір для взаємодії між ветеранами та цивільними, дати їм можливість більше дізнатися один про одного, показати цивільним, яким є життя ветеранів. 

"Цей фестиваль дав можливість ветеранам побачитися з побратимами, поспілкуватися між собою, поділитися своїм досвідом та творчістю, а цивільним — краще зрозуміти ветеранів та їхній шлях", — каже Юлія Кіріллова.

Наймасштабнішою була зона адаптивного спорту, де можна було обрати для себе найкомфортніший та найцікавіший спорт і відразу спробувати себе в ньому, наприклад, волейбол сидячи чи баскетбол на кріслах колісних. Особливо популярними у відвідувачів були майстер-класи зі стрільби з лука. 

На ярмарку ветеранських бізнесів всі охочі могли придбати вироби, які виготовляють ветерани-підприємці: вишиваний одяг, чаї, мед, іншу крафтову продукцію.

А в дитячій зоні відвідувачі фестивалю брали участь у майстер-класах з виготовлення свічок з вощини, плели браслети, створювали колажовані листівки, спілкувалися з Героями України Віталієм Литвином та Іллею Жеведем, писали та малювали листи для наших захисників на фронт.

На літературному майданчику власні вірші читала ветеранка та поетка Олена Герасимʼюк, свою книгу "Полон" презентувала військовослужбовиця, майор Національної гвардії України, українська журналістка Валерія "Нава" Суботіна, а модерував презентацію Дмитро "Орест" Козацький. Згадували учасники фестивалю також Максима "Далі" Кривцова, його поезія звучала з вуст представників Благодійного фонду імені Максима Кривцова.

З-поміж інших локацій — зона психологічної підтримки, де гості події брали участь у майстер-класах та психологічних практиках; фотовиставка "Рукостискання добра", створена, щоб показати підтримку і довіру між представниками українського бізнесу та нашими захисниками.

Також на фестивалі встановили національний рекорд України — наймасовіше коло, у якому обійнялися ветерани, військові та цивільні — усього близько півтори сотні людей. Точну цифру учасників ще підраховують за відео з дрона.

В Українському ветеранському фонді сподіваються, що цей фестиваль — початок доброї традиції, яка посилюватиме взаємодію між ветеранами та суспільством. Наразі фонд вже має запити на організацію таких фестивалів і в інших містах України. 

Нагадаємо, уКиєві відбувся благодійний забіг із Тімоті Снайдером на підтримку українських полонених. Акцію "Run for Freedom" ініціювали студенти Київської школи економіки та американський історик, професор Єльського університету та амбасадорUNITED24 Тімоті Снайдер.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: