Про це заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельман, повідомляє Рубрика з посиланням на його інтерв'ю Delfi.
"Я можу говорити тільки про те, що ми поставили. Ми поставили радарну систему і дуже скоро поставимо три пускові установки. Ми також намагаємося знайти інші елементи, які потрібні для укомплектування системи", – сказав він.
За його словами, є кілька країн, які також "дуже хочуть допомогти Україні" та "роблять все можливе". "Але вони зіштовхнулися із деякими проблемами, через які не можна зібрати цю систему", – розповів міністр.
Брекельман відмовився назвати країну, яка загальмувала постачання батареї Patriot Україні.
"Це залежить від інших країн, чи хочуть вони бути відкритими. Причина, через яку ми не завжди прозорі, полягає в тому, що ми не хочемо інформувати Росію. А якщо я розповім усі оперативні деталі, то ми зробимо Росію мудрішою, ніж вона вже є. І я не думаю, що ми маємо інформувати Росію", – додав він.
Брекельман не зміг назвати терміни постачання батареї Patriot Україні.
"Так, ми все ще обговорюємо це. Але я, звичайно, не хочу робити заяви зарано, тому що тільки тоді, коли це буде, коли це буде остаточно, ви дізнаєтеся. І на даний момент я знаю, що багато країн все ще дуже креативно підходять до питання про те, що вони можуть поставити, можливо, інші системи ППО, не тільки Patriot, тому що ви також можете поставити NASAMS або ще щось", – розповів міністр.
Нагадаємо, до зенітної батареї Patriot входять 4-8 пускових установок, кожна з яких має по чотири ракети.
Нагадаємо, наприкінці травня Нідерланди оголосили про намір надати Україні ще один ЗРК Patriot у співпраці з іншими країнами, де вони забезпечать основні компоненти, а додаткові – інші партнери.
Тоді Нідерланди публічно заявили про готовність придбати батарею Patriot.
"З нашою пропозицією та якщо інші потенційні країни-партнери зможуть постачати компоненти та боєприпаси, ми можемо надати Україні принаймні одну повну систему в короткостроковій перспективі", — сказала тоді міністр оборони Кайса Олленгрен.
Через місяць міністр повідомила, що їй вдалося знайти іншу країну для співпраці з цією пожертвою.
Однак згодом стало відомо, що одна неназвана держава не виконала свою частину домовленостей, тому Нідерландам не вдалося зібрати повний комплекс системи протиповітряної оборони Patriot для України.
ППО Patriot для України
Раніше колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомляв, що Україна знайшла 100 вільних Patriot у світі, але спочатку хоче отримати сім для захисту від російських ракет.
Окрім того, зі слів глави українського МЗС, Україна сім батарей системи протиповітряної оборони Patriot навіть готова позичити.
У липні президент Володимир Зеленський повідомив, що протиповітряна оборона України посилилася – з Німеччини прибув зенітно-ракетний комплекс Patriot.
5 вересня Глава держави заявив, що Україна розраховує, що міжнародні партнери реалізують повний пакет рішень щодо постачання систем протиповітряної оборони та іншої військової допомоги. Також він подякував Румунії за подарований ЗРК Patriot.
Україна обговорює з партнерами передачу систем протиповітряної оборони Patriot, мова йшла про чотири зенітно-ракетні комплекси.
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.