ISW: кремль змінює тактику ядерного залякування щодо країн Заходу

Щоб вплинути на політичні дебати у країнах Заходу стосовно дозволу ЗСУ атакувати західною зброєю військові об'єкти на теренах рф, москва переглядає ефективність брязкання "ядерною шаблею".

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті послалися на статтю у виданні The Washington Post. В ній зазначається, що російський диктатор володимир путін почав усвідомлювати втрату західними чиновниками ефективності ядерних погроз.

У зв'язку з цим, диктатор, імовірно, розробляє невизначену, більш нюансовану й обмежену інформаційну відповідь на майбутню згоду Заходу на удари ЗСУ далекобійною зброєю по об'єктах на території Росії.

За словами наведеного в публікації неназваного російського чиновника, в москві усвідомили, що ядерні загрози "нікого не лякають". А російський академік, що має тісні зв'язки з високопоставленими російськими дипломатами, зазначив, що партнери росії на "Глобальному Півдні" дуже незадоволені ядерними погрозами.

У звіті зазначається, що Інститут вивчення війни не може самостійно перевірити правдивість джерел Washington Post. Однак ці повідомлення узгоджуються з різними оцінками ISW щодо того, як кремль використовує "ядерне брязкання шаблею" для стримування Заходу, та що такі меседжі не свідчать про готовність росії застосувати ядерну зброю.

"Тонко завуальовані погрози Кремля про ядерну конфронтацію спрямовані на зрив та відтермінування ухвалення ключових рішень у політичних дискусіях на Заході щодо подальшої військової допомоги Україні. ISW продовжує вважати, що Росія дуже малоймовірно застосує ядерну зброю в Україні або деінде", – йдеться у звіті.

Ключові висновки ISW за 22 вересня:

  • Удар України 18 вересня по російській базі зберігання ракет і боєприпасів поблизу Торопця, Тверська область, за повідомленнями, знищив достатню кількість російських боєприпасів, щоб вплинути на російські операції в найближчі місяці.
  • За повідомленнями, Кремль переглядає ефективність ядерного брязкання шаблею в рамках своїх зусиль вплинути на триваючі політичні дебати на Заході щодо підтримки України і, зокрема, дозволу Україні використовувати надану Заходом зброю проти військових об'єктів в Росії.
  • Супутникові знімки пошкоджень на космодромі Плесецьк в Архангельській області, зроблені 21 вересня, свідчать про те, що російські військові нещодавно провели невдале випробування ядерної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-28 "Сармат".
  • Міністр оборони України Рустем Умеров заявив 21 вересня, що Україна збільшить виробництво безпілотників "у кілька разів" до 2025 року, щоб зберегти кількісну перевагу України над російським виробництвом безпілотників.
  • Речниця Міністерства закордонних справ (МЗС) Росії Марія Захарова заявила 22 вересня, що росія не братиме участі у другому мирному саміті в Україні пізніше 2024 року або в будь-яких "подібних самітах".
  • Повідомляється, що росія розширює розвідувальні операції в Мексиці з метою підриву США і підтримки України.
  • Українські сили нещодавно просунулися вперед біля Сватового.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися вперед поблизу Торецька і Покровська, на південний захід від Донецька, а також у прикордонній зоні Донецької і Запорізької областей.
  • Український офіцер, який керує безпілотником, заявив 22 вересня, що російське військове командування змушує своїх солдатів копати окопи на російських позиціях у невизначених районах України без зброї, а іноді без бронежилетів, касок і військової форми.

Погрози росії щодо використання ядерної зброї

Раніше повідомляли, що 6 травня путін погрожував Заходу «технічною готовністю» росії розпочати ядерну війну.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, коментуючи наміри рф провести навчання із застосування тактичної ядерної зброї, заявив, що ядерний шантаж – стабільна практика режиму путіна.

Нагадаємо, також у березні минулого року російський диктатор володимир путін заявив, що домовився із самопроголошеним президентом білорусі олександром лукашенком про розміщення тактичної ядерної зброї на території рб. При цьому глава кремля розповів про передачу білоруським військовим ракетного комплексу "Іскандер", який може нести ядерну зброю.

Вже 25 травня лукашенко заявив про початок переміщення ядерної зброї рф до білорусі. Такої інформації не підтверджували ні країни Заходу, ні білоруські моніторингові канали.

Через місяць CNN з посиланням на неназваних представників американської розвідки повідомляло, що у США не сумніваються у переміщенні першої партії російської ядерної зброї до білорусі.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.