Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Як зауважили американські аналітики, така домовленість дозволяє обом країнам:
Тобто ланцюг постачання можна краще приховати й вкотре заперечити участь Ірану у військових діях росії.
Як наголосили військові фахівці, той факт, що Іран не надіслав пускові установки, сам по собі не вказує на його прихильність до підтримки російських військових зусиль.
Нагадаємо, напередодні видання Reuters повідомило, що Іран ще на початку вересня передав Росії балістичні ракети ближнього радіуса дії Fath-360, проте весь вантаж виявився некомплектним. Зокрема, бракувало пускових установок до ракет.
На сьогодні невідомо, чому Іран вирішив не постачати ці установки, що викликає питання про майбутнє використання цієї зброї.
Експерти висловлюють кілька можливих причин, чому це сталося:
У матеріалі пояснили, що в Ірані для запуску Fateh-360 використовується спецвантажівка 6х6 (модифікація стандартної вантажівки Mercedes), яка, ймовірно, просто "не витримає сурових умов української зими", коли до клімату додається бездоріжжя. Тож у Москві могли вирішити встановлювати ракети Fath-360 на власне шасі, наприклад, "Урал" чи "КамАЗ".
Співпраця Ірану та рф
Варто зазначити, що Іран – одна з небагатьох країн, яка не лише підтримує росію, але й допомагає її армії. Тегеран передає окупаційним військам дрони-камікадзе та ракети.
Нещодавно The Wall Street Journal заявило, що Іран передав росії нову партію балістичних ракет, ймовірно, малої дальності. Це сталося на тлі посилення російських обстрілів України.
А 10 вересня США офіційно підтвердили інформацію про передачу Іраном Росії балістичних ракет.
Як нагадали аналітики Інституту вивчення війни (ISW) цей крок є лише частиною плану з поглиблення відносин між РФ та Іраном. В обмін за надані ракети Тегеран хоче отримати від москви винищувачі Су-35.
Аналітики ISW прогнозують, що росія, ймовірно, використовуватиме надані Іраном ракети для обстрілів української енергетичної, військової та цивільної інфраструктури протягом осені та зими.
За даними британської розвідки, нещодавня передача Іраном російській федерації балістичних ракет малої дальності Fath-360 посилить здатність росії завдавати високоточних ударів по українській інфраструктурі поблизу лінії фронту.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.