росіяни більше обстрілюють свої населені пункти у Курській області, ніж Сумщину, - Мисник
Речник оперативно-тактичного угруповання "Сіверськ" Вадим Мисник зазначив, що через перенесення українськими військовими бойових дій на територію Курської області росіяни наразі здійснюють більше обстрілів по своїй території, ніж по Сумській області.
Про це військовий розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає Рубрика.
"Перенесення бойових дій Силами оборони України на територію Курської області дається взнаки, і ворог міняє і характер цих обстрілів, і їхню структуру. Вони змушені у більшості здійснювати саме обстріли на своїй території, по своїх населених пунктах", – сказав Мисник.
За його словами, по території Сумщини ворог позаминулої доби скинув 17 КАБів, а по території району Курської області, яка контролюється Силами оборони – 21 КАБ.
За минулу добу, відповідно, росіяни випустили по території Сумської області 13 КАБів, а по території Курщини — 31 КАБ, розповів речник.
Відповідаючи на питання, чи спостерігається переміщення з боку росії вздовж українського кордону чи накопичення там техніки чи військ, Мисник запевнив, що відповідний моніторинг постійно здійснюється.
"Після проведення Курської операції ворог зі свого боку мінує вже і прикордоння, і посилено створює фортифікаційні споруди. А ми тут знаходимося у постійній бойовій готовності. У нас тут відбудована дуже ефективна система оборони на північному кордоні — це і щодо протидії ДРГ, і навіть вже на підходах підрозділів росіян до кордону ми намагаємося їх максимально нищити
", – зазначив він.
На питання, наскільки зараз багато фіксується спроб ДРГ прориватися на Сумщину, речник поінформував, що зараз така активність знизилася і застосування саме таких груп стає все проблематичнішим.
"У зоні активних бойових дій це не дуже ефективно — застосування таких "фахівців ДРГ". Але по інших напрямках така можливість є. Та у нас побудована (відповідна — ред.) система (реагування — ред.), і завдяки і підготовці фахівців, і застосуванню військово-технічних засобів ми своєчасно виявляємо такі спроби", – сказав Мисник.
Він запевнив, що військові на різних напрямках — це і Чернігівська область, і північ Сумщини — не дають ворогу вільно наближатися до кордону, їхній бойовій техніці.
Бої в Курській області
Українські війська здобули тактичну перемогу, яка підняла бойовий дух, коли вони захопили близько 1200 кв. км російської території, взяла у полон 594 ворожі солдати й контролює понад 100 населених пунктів після раптового нападу 6 серпня. Операція допомогла відновити деяку віру у наступальний потенціал України, змінивши трактування війни.
Окрім того, у Курській області українські військові взяли у полон сотні російських солдатів. Так, 15 серпня ворожа рота прийняла рішення скласти зброю, бо військове керівництво їх покинуло напризволяще.
Також українські Збройні сили 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області: їхній рух зафіксували у полях на південь від Тьоткіно та на північ від Суджі: бійці захопили кілька сіл.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна утримуватиме російську територію, оскільки це є невіддільною частиною плану перемоги у війні.
У вересні російські війська перейшли в контрнаступ, який може закінчитися для них оточенням та розгромом. Президент Зеленський заявив 13 вересня, що російські війська "почали швидкі наступальні дії", але без особливих успіхів.