Окрім того, Володимир Зеленський у неділю відвідає завод з виробництва 155-мм артилерійських снарядів у Пенсильванії, який виробляє один із найбільш критично необхідних боєприпасів для боротьби його країни з російськими військами.
Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
Заступник міністра закордонних справ росії Сергій Вершинін виніс на голосування поправку, яка б передбачала "принцип невтручання", що нібито важливо для країн Глобального півдня, аби "колективний Захід" не нав'язував їм свою волю.
Вершинін назвав проєкт "лицемірним" і розкритикував генерального секретаря Антоніу Гутерреша за те, що в проєкті нібито не враховано всі пропозиції. У разі відмови підтримати російську поправку, за словами Вершиніна, москва "дистанціюється" від консенсусного ухвалення документа.
Поправки росії були відхилені 143 голосами.
Відтак президент Генасамблеї Філемон Янг оголосив Пакт ухваленим і підписав його.
42-сторінковий "Пакт майбутнього" містить перелік намірів країн щодо розв'язання глобальних проблем – від воєнних конфліктів і зміни клімату до штучного інтелекту й реформування ООН і глобальних інституцій.
Документ містить розділи:
Зокрема, у розділі про мир і безпеку зазначається:
"Лихо війни набуває нових і небезпечніших форм. Сьогодні ми ближче до ядерної конфронтації, ніж будь-коли від часу закінчення Холодної війни".
Країни зобов'язуються діяти "колективно для підтримки й відновлення міжнародного миру і безпеки на суші, морі, в космосі, у кіберпросторі та в інших нових сферах, для ефективнішої протидії взаємопов'язаним глобальним загрозам і виконання обіцянок, що містяться в Статуті ООН".
Довідка
У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в неділю відкрився дводенний Саміт майбутнього, на якому в понеділок, приблизно о 15:00 (22:00 за Києвом), виступить Президент України Володимир Зеленський.
Раніше стало відомо, що президент Володимир Зеленський наступного тижня здійснить візит у Сполучені Штати, де зокрема планує ознайомити зі своїм "планом перемоги" чинного президента Джо Байдена і кандидатів Камалу Гарріс та Дональда Трампа.
У вівторок, 10 вересня, у Нью-Йорку розпочала роботу 79 сесія Генеральної Асамблеї ООН. 24-28 та 30 вересня відбудуться традиційні загальні дебати високого рівня. Тема цьогорічних дебатів — "Нікого не залишити осторонь: спільні дії в ім'я миру, сталого розвитку та людської гідності для нинішнього і майбутніх поколінь".
У роботі Генеральної Асамблеї ООН візьме участь українська делегація. Виступ глави делегації очікується в першій половині дня 25 вересня.
У Кривому Розі внаслідок російської атаки балістикою ввечері 22 лютого був зруйнований храм УПЦ МП:… Читати більше
У Києві вже другий день поспіль продовжує погіршуватися стан якості повітря: на лівому березі рівень… Читати більше
Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше
Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.