Деталі операції, яку розвідники реалізували влітку 2022 року, повідомило видання The Wall Street Journal. Його журналіст, який побував на Зміїному, зауважив, що скелясте узбережжя побите обстрілами та завалене рештками знищеної російської техніки.
Підготовка та початок операції
Операція зі звільнення острова розпочалася в середині червня 2022 року. Офіцер ГУР із позивним Шекспір розповів журналістам видання, що українські сили систематично діяли проти російських військ.
"Ми змусили їх покинути острів за два тижні", – зазначив боєць.
Одним із ключових завдань було встановлення контролю над Зміїним і збір розвідувальних даних. Група з шести бійців, очолювана кадровим військовим із позивним Рамзес, висадилася на острові під покровом ночі. Їм довелося долати заміновані ділянки, обхідно працюючи під дощем і туманом, та збирати важливі документи, залишені російськими військовими.
Підняття прапора та початок випробувань
Після успішного виконання завдання спецпризначенці підняли український прапор над Зміїним. Однак, коли група готувалася до повернення, погода різко погіршилася. Сильний шторм вивів з ладу два мотори їхнього човна. Зрештою, човен перевернувся, і бійцям довелося пересісти на надувний човен, укомплектований лише веслами.
В умовах шторму і високих хвиль захисників віднесло у відкрите море, поблизу газових бурових установок, де були розташовані російські війська.
Протягом 28 годин українські воїни боролися за життя, постійно вичерпуючи воду з човна за допомогою насоса. Незважаючи на складні погодні умови і небезпеку бути поміченими ворогом, бійцям вдалося вижити і повернутися на материк.
Боротьба за газові бурові установки
WSJ зазначає, що основна битва в цій частині Чорного моря зараз точиться за кілька газових бурових установок на схід від острова, які захопила росія.
Ворожі війська розмістили там обладнання для спостереження за українськими силами і відстеження ракет і безпілотників, які Київ використовує для націлювання на окупований Кримський півострів.
Що відомо про деокупацію Зміїного
30 червня російські загарбники були змушені покинути острів Зміїний після того, як українські захисники завдали по острову низку ударів, в тому числі й з української гаубиці "Богдана".
Міноборони рф підтвердило втечу, назвавши це "жестом доброї волі".
Військові встановили й закріпили прапор України, який був доставлений на острів раніше — "як символ перемоги та відродження з цих руїн".
Нагадаємо, Зеленський зазначив на першу річницю, що звільнення Зміїного є однією з найвагоміших наших перемог України.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.