Фото: ANSA/EPA
Про це повідомляє ОГП, пише Рубрика.
«Фактично росія шантажує світову спільноту реальною можливістю створення голоду для інших країн. Внаслідок атак на зернову та портову інфраструктуру під ризиком існування опинилася ціла низка країн Африки й Азії, які отримували українське зерно. Бо Україна вважалася і є до цього часу одним з ключових постачальників Світової продовольчої програми», – заявив начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, ОГП Юрій Бєлоусов на конференції United for Justice.
У прокуратурі виділили два періоди атак росії на агропромислову інфраструктуру, що мають прив'язку до «зернової угоди».
«До її підписання обстріли здійснювалися з артилерійських систем в прифронтових зонах: найбільше уражених об'єктів у Миколаївській (59) та Херсонській (78) областях. Після того, як Україна відмовилася від загрозливих умов країни-агресора, масштаби ударів почали розширюватися. У першу чергу ціллю стала Одеса та Одеська область, яка має найбільш потужну і розвинену інфраструктуру», – зазначив Бєлоусов.
За його словами, відтоді Росія стала використовувати великий діапазон абсолютно різних засобів ураження. Це ударні безпілотники типу Shahed, балістичні ракети «Іскандер», ракети тактичної авіації і ракети морського та наземного базування.
«Це говорить лише про те, що це добре скоординована політика Росії. У таких атаках задіяні абсолютно різні роди військ. І рішення синхронно здійснювати атаки приймаються найвищим військово політичним керівництвом Російської Федерації», – підкреслив Бєлоусов.
За його словами, росія намагається позбавити українців засобів до існування: намагається вкрасти зерно, а якщо це не вдається – знищити.
Бєлоусов додав, що лише на сьогодні збитки, які Україна отримала внаслідок привласнення зерна, попередньо складають понад 30 млрд грн.
«Враховуючи масштаби таких злочинів, однозначно як мінімум простежується злочин проти людяності, у більш широкій перспективі – один з елементів геноциду, який пов'язаний зі створенням умов для фізичного знищення нації. Йдеться про позбавлення нації умов для виживання, адже ми знаємо, який потенціал має зерно», – підкреслив прокурор.
Під час зустрічі міністр оборони Рустем Умєров та генеральний директор німецького збройного концерну Rheinmetall Армін… Читати більше
У Ер-Ріяді міністр економіки Юлія Свириденко представила перспективні інвестиційні можливості в енергетиці, сільському господарстві, інфраструктурі… Читати більше
У Канаді під час Ігор нескорених українські ветерани вибороли п’ять медалей у плаванні. Про це… Читати більше
Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало… Читати більше
На "Іграх нескорених", які проходять у Канаді, принц Гаррі підтримав українську команду, а на його… Читати більше
Український художник Павло Маков став лауреатом престижної міжнародної премії "Leonardo Sciascia amateur d’estampes", яку вручають… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.