Про це він заявив на брифінгу для польських ЗМІ у Вашингтоні напередодні, пише PAP.
Очільник польського зовнішньополітичного відомства уточнив, що в обговоренні, яке відбулося у форматі off-the-record, експерти шукали шляхи, як дипломатичним шляхом можна було б повернути Крим під українську юрисдикцію.
Він також зазначив, що раніше президент України Володимир Зеленський не виключав можливості повернення частини територій через дипломатію, для чого і була створена "формула миру".
Міністр наголосив, що Польща беззаперечно підтримує територіальну цілісність України, і будь-які сумніви у цьому не мають підстав.
Він також прокоментував чутки про ймовірну суперечку між ним і президентом Зеленським. (Тоді український лідер від самого початку розмови з Сікорським задав їй "не надто ідеальний тон". Так, він нібито звинуватив Польщу в тому, що та не підтримує Україну в переговорах про вступ до ЄС).
Сікорський у відповідь на запитання зазначив, що Польща продовжує надавати Україні військову, фінансову та гуманітарну допомогу.
Однак, як зауважив Сікорський, між сусідами іноді виникають питання, які потребують вирішення. Вочевидь, глава МЗС Польщі мав на увазі прохання Варшави провести ексгумацію жертв Волинської трагедії.
Нещодавні дискусії щодо деокупації Криму
Нагадаємо, глава польської дипломатії Радослав Сікорський під час дискусії на 20-му форумі "Ялтинська європейська стратегія" в Києві припустив, що питання Криму буде ключовим під час можливих перемовин між Україною та росією, та запропонував передати півострів під мандат ООН.
Він додав, що пізніше, наприклад через 20 років, у Криму можна провести референдум про подальшу долю півострова.
"Ми могли б передати його під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями, і таке інше… І ми могли б відкласти це на 20 років", – заявив він.
Крім того, Сікорський підкреслив, що Захід, особливо Сполучені Штати, зробили помилку, порадивши Україні не воювати за Крим у 2014 році.
"Якби українці воювали за Крим, навіть символічно, можливо, Путін не наважився б на агресію на Донбасі", – додав він.
Водночас Міністерство закордонних справ України заявило, що територіальна цілісність України "ніколи не була і не може бути" предметом для обговорення чи компромісів. У відомстві наголосили: "Крим — це Україна. Крапка". І на цьому боці "Сили оборони, партнери, Статут ООН та міжнародне право".
Також у МЗС зазначили, що "очікують подальшої рішучої підтримки партнерів", щоб примусити росію вивести свої війська з усієї суверенної території України, а також притягнути її до відповідальності за скоєні злочини.
Окрім того, нагадали про "формулу миру" президента України Володимира Зеленського як "єдиний шлях до відновлення справедливого та сталого миру в Європі".
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.