Фото: Особистий архів Русани Шарлай
Про це пише Рубрика, посилаючись на Суспільне.
У чому проблема?
Розвозити гуманітарну допомогу на Донбас волонтери спілки "ПОРУЧ" приїжджали чи не щотижня. Зокрема — й підгодовували тварин. Проте висипати корм просто неба, було нераціонально — собаки та коти його швидко з'їдали, також їжу псував дощ.
"Люди покидають тварин, не беруть їх з собою, на жаль. Вивозити їх нікуди, притулки переповнені, люди їх не дуже хочуть собі брати. В Кураховому і Курахівці взагалі був великий притулок для собак, який, коли евакуювався, деяких собак відпустив. Ситуація сумна. Вони мігрують, шукають, де живуть люди, але не всі їх годують", – розповіла президент благодійного фонду "Волонтерська спілка "Поруч" Русана Шарлай.
Фото: Особистий архів Русани Шарлай
Яке рішення?
У березні 2024 року цю проблему розв'язали – волонтери вирішили зробити годівнички.
"Ми побачили такий лайфхак в інтернеті, і подумали, що було би круто почепити такі годівнички в Донецькій області. Від ідеї до реалізації: зробили декілька тестових варіантів, потім зібрали гроші, зробили 100 годівничок і встановили по Донецькій області", — розповіла Русана Шарлай.
Фото: Особистий архів Русани Шарлай
Як це працює?
Годівнички зробили із полімерних труб, які використовують для водовідведення.
"Це труба, яка наприкінці має два "коліна". Зверху засипається корм, дірку закриває кришка, щоб не потрапляла вода. Собаки приходять на запах, носом відкривають, їдять" — розповідає Русана Шарлай.
Одна годівничка вміщує в себе 20 кілограмів корму. На одній локації зазвичай встановлювали по дві-три годівнички, щоб тваринам вистачало довше. Але корму вистачає від двох тижнів до місяця.
Фото: Особистий архів Русани Шарлай
На перші 100 годівничок донатами зібрали понад 330 тисяч гривень — їх витратили на матеріали та 2500 кілограмів корму. Вже у травні годівниці встановили у дев'яти містах Донеччини, а саме в Кураховому, Курахівці, Гірнику, Українську, Селидовому, Мирнограді, Дружківці, Костянтинівці та Родинському.
На початку серпня 2024 року волонтери зібрали кошти на ще одну партію корму, якої має вистачити до грудня, каже волонтерка.
Жителі Донеччини, які залишаються у прифронтових містах, позитивно оцінили ідею, каже Русана. Деякі зголосились засипати корм в годівнички, поки волонтери не мають доступу до них.
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Європейський Союз хоче конфіскувати частину заморожених російських активів та віддати їх Україні як компенсацію за… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.