fbpx
Сьогодні
15:37 21 Вер 2024

Іран утримався від постачання ракетних установок росії, - Reuters

Фото: West Asia News Agency/Handout

Іран не надав російській федерації мобільні пускові установки для балістичних ракет малої дальності Fath-360, незважаючи на раніше висловлені припущення в США про їх постачання для використання проти України.

Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на джерела, серед яких європейський дипломат, представник європейської розвідки та американський чиновник.

На сьогодні невідомо, чому Іран вирішив не постачати ці установки, що викликає питання про майбутнє використання цієї зброї. Американський чиновник підкреслює, що на момент оголошення про постачання іранської зброї росії, пускові установки не були відправлені.

Експерти висловлюють кілька можливих причин, чому це сталося:

  • по-перше, росія може планувати модифікувати свої вантажівки для перевезення ракет, як це вже зробив Іран;

Адже, зі слів Фабіана Гінца, експерта з іранських ракет з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, цивільні вантажівки, які Іран модифікував для запуску цих та інших ракет, недостатньо міцні для експлуатації на пересіченій місцевості під час суворої зими в Україні.

  • по-друге, рішення Ірану не постачати пускові установки може відкривати можливість для нових переговорів із західними державами, що допоможе послабити напруженість.

Reuters встановило, що російське вантажне судно "Порт Оля-3", яке знаходиться під санкціями США, неодноразово здійснювало рейси між іранським портом Амірабад та російським портом Оля з травня до 12 вересня.

Своєю чергою Девід Олбрайт, колишній ядерний інспектор ООН, також не підтвердив доставку пускових установок, зазначивши, що іранські посадовці, зокрема новий президент Масуд Пезешкян, зустрінуться з європейськими чиновниками на Генеральній Асамблеї ООН, щоб обговорити ядерну програму та інші проблеми.

Олбрайт висловив думку, що затримка з постачанням пускових установок може бути спробою Ірану отримати більше простору для перемовин. Він також застеріг, що можливе використання іранських ракет проти України може призвести до негативної реакції на міжнародному рівні, зокрема під час Генеральної Асамблеї ООН.

Співпраця Ірану та рф

Варто зазначити, що Іран – одна з небагатьох країн, яка не лише підтримує росію, але й допомагає її армії. Тегеран передає окупаційним військам дрони-камікадзе та ракети.

Нещодавно The Wall Street Journal заявило, що Іран передав росії нову партію балістичних ракет, ймовірно, малої дальності. Це сталося на тлі посилення російських обстрілів України.

А 10 вересня США офіційно підтвердили інформацію про передачу Іраном Росії балістичних ракет.

Як нагадали аналітики Інституту вивчення війни (ISW) цей крок є лише частиною плану з поглиблення відносин між РФ та Іраном. В обмін за надані ракети Тегеран хоче отримати від москви винищувачі Су-35.

Аналітики ISW прогнозують, що росія, ймовірно, використовуватиме надані Іраном ракети для обстрілів української енергетичної, військової та цивільної інфраструктури протягом осені та зими.

За даними британської розвідки, нещодавня передача Іраном російській федерації балістичних ракет малої дальності Fath-360 посилить здатність росії завдавати високоточних ударів по українській інфраструктурі поблизу лінії фронту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: