fbpx
Сьогодні
13:43 21 Вер 2024

Для ATACMS вже пізно: Президент пояснив, чому Україні терміново потрібні ракети великого радіуса дії

Далекобійні ракети ATACMS. Фото: АР / John Hamilton

Україна не може просто говорити про можливість використовувати ракети ATACMS, оскільки вже пізно. Російська федерація відтягує важливі для України цілі вглиб країни, тому Києву потрібна зброя великого радіуса дії.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського на зустрічі з журналістами.

Глава держави зазначив, що Україна просила далекобійну зброю, оскільки росіяни наступають виключно за однією методикою – знищують все керованими авіаційними бомбами.

Через це українським захисникам доводиться відходити, окупанти артилерією добивають і руйнують позиції, а потім захоплюють їх.

"Сьогодні ми не можемо говорити про просто можливість використовувати нам ATACMS. Чому? Бо пізно.

 Вони пересувають літаки на інші аеродроми. Підготували майданчики для своєї зброї, щось відтягнули на 300+ кілометрів. Так, багато речей тактичних є на цій відстані, і нам потрібна далекобійна зброя. Але вони багато чого перетягнули туди. Тому й треба говорити сьогодні про серйозні рішення", – заявив Зеленський.

Окрім того, Україна активно працює над мирним планом для перемовин з російською федерацією, який буде стартом та фундаментом для того, щоб говорити в будь-якому форматі з рф: три пункти плану вже готові.

До того ж Зеленський наголосив, що план перемоги України буде відкритим для всіх країн, включаючи російську федерацію, і росія також може бути на другому саміті миру.

Що відомо про надання Україні далекобійної зброї для ударів по рф

Нині Україна просить партнерів дозволити їй бити далекобійною зброєю, наданою Заходом, по військових цілях у глибині росії.

Генерали, дипломати та лідери громадянського суспільства підписали відкритий лист до держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі з закликом дозволити Україні бити углиб росії далекобійною зброєю від партнерів.

Окрім того, група республіканців Палати представників США також закликала Білий дім зняти обмеження на використання Україною американської далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS, вглиб території Росії.

Варто додати, що 14 вересня президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден провів переговори з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у Білому домі. Обидва лідери підтвердили свою непохитну підтримку України в її боротьбі проти російської агресії. Проте далекобійні удари по росії не узгодили.

Своєю чергою прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 13 серпня заявив, що Канада повністю підтримує ідею дозволити Україні використовувати зброю великої дальності дії по військових об'єктах на території росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: