Військовим та держслужбовцям на службових пристроях заборонили користуватися Telegram, - РНБО
Військовим та держслужбовцям заборонили користуватися Telegram на службових пристроях, однак є й винятки.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на РНБО.
"Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) прийняв рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об'єктах критичної інфраструктури", – йдеться у повідомленні.
Представники Сил оборони, які приймали участь в засіданні, зазначили, що Telegram активно використовується ворогом для:
- кібератак,
- розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення,
- встановлення геолокації користувачів,
- корегування ракетних ударів тощо.
"З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури", – додали учасники.
Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків.
"Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки", – заявив під час засідання глава ГУР Кирило Буданов.
Нагадаємо, ще в серпні в Україні вивчали варіанти блокування Telegram. При цьому радикальні способи відмови від використання мессенджера тоді не згадувалися.
Додамо, що буквально на початку вересня голова ГУР Кирило Буданов заявляв, що Telegram становить загрозу національній безпеці України. Він додав, що не виступає за те, "щоб просто взяти і закрити" цей месенджер в Україні.
"Це, до речі, досить важко зробити, але можливо. Я виступаю за те, що давайте, як то кажуть, "офізичимо" всі ці телеграм-канали. Ну, от якщо ти хочеш, як то кажуть, віщати якісь новини, будь ласка, зареєструйтеся, щоб всі розуміли, що цей канал зареєстрований за Івановим Іваном Івановичем, громадянином Російської Федерації, який проживає в місті Москва. Чи за громадянином України. І тоді є відповідальність особиста у людини за те, що вона там розміщає", — пояснив Буданов.
Новий виток дискусії про можливу заборону Telegram почався після того, як засновника месенджера Telegram Павла Дурова затримали у Франції.
Затримання засновника Telegram
Ввечері 24 серпня в аеропорту Ле-Бурже у передмісті Парижа французькі силовики затримали засновника месенджера Telegram Павла Дурова.
Слідство проводить попереднє розслідування та звинувачує його у тероризмі, наркоторгівлі, шахрайстві, відмиванні грошей, продажі краденого й сексуальних злочинах проти дітей.
У Франції його також звинувачують у тому, що він не модерував сервіс та не працював зі слідством. Дурову може загрожувати до 20 років ув'язнення.
Водночас адміністрація мессенджера спростувала звинувачення і підкреслила, що компанія працює у правовому полі ЄС.
Напередодні стало відомо, що Паризький суд продовжив ще на 48 годин термін утримання під вартою співзасновнику Telegram Павлу Дурову.
У Верховній Раді на тлі затримання Дурова у Франції знову закликали до регулювання Telegram.