Урсула фон дер Ляєн приїхала в Україну
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вранці 20 вересня прибула до Києва.
Про це інформує Рубрика з посиланням на пост політика у соцмережі X (Twitter)
"Скоро починається опалювальний сезон, а Росія продовжує бити по енергетичній інфраструктурі. Ми допоможемо Україні у її сміливих зусиллях. Я приїхала, щоб обговорити підтримку Європи: від приготувань до зими до оборони, від процесу вступу до ЄС до прогресу у питанні позик від G7", – написала фон дер Ляєн.
Президентка Єврокомісії опублікувала фото з київського вокзалу. Поруч з нею була посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
Фон дер Ляєн нагадала, що це вже восьмий її приїзд до Києва.
На відміну від більшості візитів західних посадовців під час повномасштабної війни, цього разу поїздку анонсували заздалегідь.
My 8th visit to Kyiv comes as the
heating season starts soon, and Russia keeps targeting energy infrastructure.We will help Ukraine in its brave efforts.
I come here to discuss Europe's support.
From winter preparedness to defence, to accession and progress on the G7 loans. pic.twitter.com/kxxWFA7eA0
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) September 20, 2024
Зазначимо, що 19 вересня фон дер Ляєн на спеціальній пресконференції розкрила плани ЄС щодо "енергетичної" підтримки України перед наближенням зими.
На ці заходи виділяють 160 млн євро, вони включатимуть ремонт пошкоджених обстрілами об'єктів генерації, підтримку імпортом з Європи та розвиток малої генерації. Відновленням пошкоджених об'єктів та імпортом вийде забезпечити приблизно 25% потреби на зиму.
Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн представила нову структуру Єврокомісії та оголосила розподіл портфелів між кандидатами від різних країн Європейського Союзу.
Окрім того, 18 липня Європейський парламент під час засідання переобрав Урсулу фон дер Ляєн головою Європейської комісії на другий п'ятирічний термін.
Фон дер Ляєн оприлюднила подробиці свого плану щодо другого терміну вранці, 18 липня, перед голосуванням, пише Голос Америки.
Серед її найбільших обіцянок були:
- нові оборонні проєкти ЄС, починаючи з європейського повітряного щита,
- зобов'язання не послаблювати політику Європи щодо зміни клімату,
- додаткова допомога європейським галузям промисловості, які намагаються конкурувати зі США та Китаєм, інвестуючи в скорочення викидів.