ЦПД: рф бажає вийти на цілодобові атаки “Шахедами”, проте в цю гру можна грати вдвох

Постійні запуски безпілотних літальних апаратів (БпЛА) типу Shahed є елементом ворожої розвідки. Втім, посилюючи їх виробництво, російська федерація має намір вийти на цілодобовий режим атак в майбутньому.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал керівника Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрія Коваленка.

"Постійні зальоти шахедів є елементом розвідки. Для росіян шахеди лишаються саме ударною зброєю на ближні дистанції. Щодо дальніх, основна функція – розвідка. Збільшення кількості виробництва бляшанок також має свою мету – вони хочуть вийти ледь не на цілодобовий режим атак в майбутньому, щоб тривоги в регіонах стали звичними", – заявив Коваленко.

Голова ЦПД додав, що в цю гру можна грати вдвох, оскільки на відміну від української протиповітряної оборони (ППО), російська – має точковий характер й не здатна прикрити усю територію російської федерації (рф).

Водночас посилення інтенсивності дронових атак по росії зрештою призведе до регулярних провалів ворожої ППО, як це було під час удару по місту Торопець.

російські "Шахеди"

Це БпЛА, які росія активно використовує сьогодні проти України. Однак варто зазначити, що самі "Шахеди" не є російськими розробками, а походять з Ірану.

Їхні моделі, такі як Shahed-131 і Shahed-136 наразі активно застосовуються терористами для ураження інфраструктури нашої країни.

Ці безпілотники вирізняються тим, що їх використовують як камікадзе, тобто вони призначені для одноразового застосування: після влучання у ціль апарат знищується.

Протягом останніх місяців росія ледь не щодня застосовує "Шахеди" під час нічних ударів по України. Як приклад, у ніч на 20 вересня, окупанти запустили 70 БпЛА, але нашій ППО вдалось знищити 61 дрон. Інші ж дев'ять були локаційно втрачені.

А вночі 19 вересня Сили протиповітряної оборони збили керовану авіаційну ракету Х-59/69 та 42 російські ударні безпілотники типу Shahed.

Окрім того,  у ніч на 18 вересня російські загарбники вчергове запустили по низці регіонів країни ударні безпілотники: силам протиповітряної оборони вдалося знищити 46 "Шахедів", ще 5  – локаційно втратили, 1 полетів додому.

Зазначимо, що у цьому році Україна наздогнала росію у кількості виробництва ударних дронів-камікадзе, подібних до іранських "Shahed-131" та "Shahed-136".

"На цей рік наші спроможності виробити такі дрони вже нічим не поступаються Росії", — розповів Олександр Камишін.

За його словами, Україна досягає успіху як у виробництві аналогів "шахедів", так і у виробництві інших ударних безпілотників.

Свіжі дописи

  • Новини

Перший елемент від Миколаївщини: “Матвіївський борщ із бичками” внесуть до культурної спадщини України

"Матвіївський зелений борщ із бичками"занесуть до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Він стане першим… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Конкурс підводних знімків представив кращі роботи 2025 року: чарівне підсвічування та затонулий корабель

Фотопремія The Underwater Photographer of the Year анонсувала переможців конкурсу. Цього року журі відзначило фото… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Фінляндія на підтримку України виділить 4,5 млн євро, а Іспанія оголосила про пакет допомоги на 1 мільярд євро

Фінляндія у третю річницю повномасштабного вторгнення передасть 4,5 мільйона євро для підтримки України у фонд… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Thousands in London march for Ukraine, calling for peace, Russian withdrawal, and increased international support

In London, a large-scale march and rally drew thousands of Ukrainians and Britons united in… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Клиника Мемориал в Анталии

Мемориал Анталия – одна из ведущих многопрофильных клиник Турции, расположенная в курортном городе Анталия. Она… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Стефанішина повідомила, що угоду про корисні копалини майже узгодили, її хочуть підписати у Вашингтоні

Команди України та Сполучених Штатів перебувають на завершальному етапі переговорів щодо українських рідкісноземельних мінералів. Про… Читати більше

Monday February 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.