У чому проблема?
Через війну діти з прифронтових та прикордонних регіонів України мають обмежений доступ до якісної освіти. Втрата можливостей для розвитку й поглиблення знань, постійні тривоги, стрес через обстріли та близькість бойових дій негативно впливають на освіту та психоемоційний стан дітей.
Яке рішення?
"Наука на колесах"
Таку назву носить велике турне Музею наука МАН прифронтовими містами. Подорож наукових експонатів розпочалася у Києві в середині вересня й триватиме до кінця 2024 року. У планах проєкту: охопити більше 10 українських міст, наближених до кордону та фронту.
"Ідея організувати Музей науки на колесах виникла, як відповідь на виклики сьогодення. Війна вплинула на все, зокрема, й на освітній процес. Для багатьох дітей доступ до нових знань і освітніх можливостей ускладнився. Та навіть в умовах війни діти мають отримувати майданчики для розвитку.
Ми забезпечуємо доступ до науково-пізнавальних можливостей. Також метою проєкту є створення сприятливого психоемоційного середовища, яке підтримує розвиток дітей і допомагає їм легше проживати наслідки війни", — розповів президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
Що є в пересувному музеї?
Серед наукових експонатів Музею науки на колесах:
Як розповіли організатори виставки, одним з найцікавіших експонатів, який зазвичай дуже подобається відвідувачам — балансборд або лабіринт для вивчення відчуття рівноваги. Завдяки йому можна перевірити свій вестибулярний апарат, виявити порушення у його роботі та просто розважитись.
"Цей експонат дуже інтерактивний. Він цікавий тим, що на ньому тренуються космонавти перед польотом для того, щоб правильно відчувати своє положення у просторі. Балансборд задіює таку частину мозку як мозочок, який відповідає за рівновагу і, власне, цю частину мозку ми можемо тренувати все своє життя", — коментує Анна Макарова, інтерпретаторка Музею науки МАН.
Не менш популярним є експонат "з пагорба на пагорб", який являє собою металеві трубки та подвійний конус, що по них котиться. Завдяки експонату відвідувачі можуть ознайомитися з поняттям центр ваги. Ці знання необхідні, приміром, інженерам та архітекторам, щоб розрахувати зовнішні впливи на споруди.
"Головне правило нашого музею: експонати потрібно чіпати. На відміну від консервативних музеїв, де можна тільки дивитися, ми заохочуємо відвідувачів торкатися усього і досліджувати, як працює той чи інший експонат. Розміщувати експонати можна будь-де: в торговельних залах, у школах тощо. Тож ми будемо шукати партнерів в різних містах, щоб якомога більше дітей змогли відвідати Музей науки на колесах", — зазначила директорка Музею науки Марія Дуброва.
Експонати відбиралися такі, що не потребують електрики, яку часом вимикають і такі, що не ламаються.
"Ми не можемо возити з собою техперсонал. Щоб менше лагодити експонати, ми обрали ті, які зламати практично неможливо. Та попри все, вони покривають тему мультинауковості Музею. На виставках будуть експонати, які розповідають про людину, про фізику, про великі винаходи", — підкреслила Марія Дуброва.
Де і коли побуває Музей науки
Мандрівний Музей науки вже відвідав Чернігів. Попереду в програмі музею такі міста:
Про дати приїзду музею в ці міста можна дізнатися на сайті МАН.
Працюватиме музей за принципом часових люфтів: прийматиме по 20 відвідувачів щогодини. Таким чином за день експозицію музей зможуть побачити близько 100 людей. Вхід до Музею — безкоштовний. Завітати можна за попереднім записом.
Окрім виставок, Музей науки в рамках проєкту "Наука на колесах" проведе соціальне дослідження "Рівновага і стрес". За допомогою експоната балансборд протестують як стрес впливає на роботу вестибулярного апарату та стан рівноваги.
"Цей експонат задіяний в невеличкому нашому дослідженні. Ми фіксуватимемо дані — за який час люди зможуть його пройти і чи зможуть в принципі. Суть завдання у тому, щоб кульку, яка всередині лабіринту, провести і при цьому тримати баланс", — пояснила інтерпретаторка Музею науки Маргарита Кузьмінова.
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше
Російська федерація здійснює активну військово-економічну співпрацю з Північною Кореєю, обмінюючи нафту, ракети та засоби протиповітряної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.