Про це розповів голова Івано-Франківська Руслан Марцінків в етері радіо "Західний полюс".
"Думаю, їх буде не менш ніж сотня", зазначив голова міста.
Очільник міста наголосив, що набір мовних інспекторів є важливою частиною нової громадської ініціативи міста.
Всі охочі можуть подати заявку через анкету, яку голова міста опублікував у своїх соціальних мережах. Після завершення набору буде проведено відбір кандидатів та навчання, після чого інспектори розпочнуть свою роботу.
Марцінків наголосив, що мовні інспектори працюватимуть виключно в межах чинного законодавства і не будуть застосовувати штрафи до порушників. Їхня основна мета — роз'яснювальна робота та спілкування з громадянами для популяризації української мови.
Ініціатива із запровадження мовних інспекторів була анонсована мером 10 вересня. Цей крок став результатом зустрічі з мовним омбудсменом Тарасом Кременем, під час якої обговорювалися можливості проведення соціальної реклами та інших заходів для підтримки та поширення української мови в Івано-Франківську.
Мовні інспектори будуть покликані сприяти використанню української мови у всіх сферах життя міста, водночас акцентуючи на важливості ввічливого спілкування. Влада міста очікує, що інтерес до ініціативи зростатиме, і закликає усіх зацікавлених долучитися до її реалізації.
Що передувало?
9 вересня, голова Івано-Франківська Руслан Марцінків провів зустріч із мовним омбудсменом Тарасом Кременем, з яким він обговорив проведення соціальної реклами та інших заходів щодо популяризації української мови в Україні, зокрема і в Івано-Франківську.
За словами Марцінківа, в Івано-Франківську значно побільшало російської мови, через що в місті планують ввести мовну інспекцію — це буде громадська ініціатива. Однак про її деталі міський голова Івано-Франківська пообіцяв розповісти згодом.
Міський голова також заявив, що у Франківську вже діє програма популяризації та захисту української мови. Посадовець також закликав містян долучатися до мовних курсів.
Нагадаємо, що команда Rakuten Viber дізналась, чи змінилося споживання російськомовного контенту за останній рік. 52% респондентів відмовилися від такого контенту, а 17% іноді читають або дивляться щось російською. Rakuten Viber також запитав, який контент українською користувачі споживали найчастіше: для 24% опитаних — це відео, для 20% — музика. В опитуванні взяли участь понад 40 тисяч користувачів.
Втім, якщо ви є активним користувачем Google та часто шукаєте інформацію в інтернеті, но напевне неодноразово стикалися з ситуацією, коли за вашим запитом пошукова система видавала у результатах пошуку російські сайти, у тому числі заблоковані. "Рубрика" розбиралася, чому це відбувається. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чому російські ЗМІ досі можна знайти в українській видачі Google".
Американське видання Deadline опублікувало список десяти найкращих документальних фільмів 2024 року, куди потрапив українсько-американський фільм… Читати більше
У центрі Житомира на пішохідній вулиці Михайлівській встановили тризуб, виготовлений з дідухів, який внесений до… Читати більше
У Верховній Раді пропонують зняти заборону на перетин кордону для українців, які є студентами іноземних… Читати більше
У місті Жовква Львівської області майстриня Галина Ковальська виготовила найбільшу у світі різдвяну кулю з… Читати більше
На тимчасово окуповані території окупанти завозять російські «казки» на місце вилучених зі шкільних бібліотек українських… Читати більше
Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади обрали запобіжний захід – перебування під вартою із заставою у понад… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.