fbpx
Сьогодні
Фото 10:49 19 Вер 2024

Урятувати стадіон "Атлет" від забудови: в Києві проведуть руханку, щоб привернути увагу до проблеми

Фото: mixsport

У столиці, щоб привернути увагу до проблеми забудови стадіону "Атлет" на Печерську, проведуть спортивну акцію.

Про це повідомила легкоатлетка та олімпійська призерка з бігу Ірина Ліщинська у Фейсбуці, передає Рубрика.

У чому проблема?

У Києві під хвилю невдоволень потрапив стадіон "Атлет". Спортивний комплекс чекає на реконструкцію вже чотири роки. Та замість бігових доріжок і зон для метання снарядів там з'явилися корти для гри в теніс, щоб, зокрема, заробляти гроші. Це обурило Федерацію легкої атлетики. Кажуть, що місць для тренувань у Києві бракує.

"Стадіон "Атлет" — це більше, ніж спортивна споруда! Це не просто будівля — це символ єдності, здоров'я та майбутнього. Він став важливою частиною життя нашого міста та олімпійських досягнень", – наголошує легкоатлетка Ірина Ліщинська.

Вона звинуватила Міністерство молоді та спорту у руйнуванні стадіону, який вже кілька років стоїть закритим та чекає на реконструкцію.

Яке рішення?

Тому в Києві хочуть провести спортивну акцію, щоб привернути увагу до проблеми забудови стадіону "Атлет" на Печерську.

Фото: Yurii Harkusha

Як це працює?

Ліщинська закликала спортсменів та небайдужих людей доєднатися до акції, щоб продемонструвати, що доля "Атлета" є важливою для киян.

Акцію задля порятунку "Атлета" проведуть 28 вересня, о 13:00 біля стадіону.

Учасникам пропонують зробити руханку або невеличку пробіжку.

"Запросимо з нами побігати міністра молоді та спорту України Матвія Бідного. Беріть плакати, запрошуйте знайомих, фотографів, журналістів, телебачення", – зазначила Ліщинська.

"Тимчасові споруди" на території стадіону

Спортивний комплекс закрили на реконструкцію ще 2021-го. За пів року обіцяли звести нову арену для легкоатлетів. Вартість такого – 130 мільйонів гривень.

Тоді уже проклали мережі й влаштували основу під асфальт. На це витратили шосту частину бюджету. Терміни здавання об'єкта постійно переносили. А з початком повномасштабного вторгнення капітальні видатки на будівництво зупинили.

На початку вересня на території стадіону "Атлет", замість бігових доріжок та секторів для стрибків, почали зводити приватні тенісні корти.

Два тенісних корти, за словами керівника комплексу, будуть приносити 200 тисяч гривень на місяць. Це має покрити витрати на комунальні послуги.

"Це процес виживання. Мовляв, корти ніяк не шкодять стадіону. І як тільки знайдуть гроші на його реконструкцію – їх одразу демонтують", — каже керівник стадіону.

Фото: facebook.com/irinka.lesch

Це викликало хвилю обурення з боку столичних спортсменів та активістів. Адже після закриття спортивного комплексу посадовці обіцяли звести там нову арену для легкоатлетів. Однак усі роботи з реконструкції зупинили після початку повномасштабної війни.

У Мінспорту відреагували на ситуацію навколо стадіону та заявили, що тенісні корти "не шкодять легкоатлетичній інфраструктурі та можуть бути демонтовані суб'єктом господарювання у короткі строки". Також там проінформували, що мають плани щодо розвитку легкоатлетичного кластера на базі стадіону.

Водночас в. о. директора СК "Атлет" Андрій Бурлаков запевнив, що "тимчасові споруди" на території стадіону все ж демонтують.

Нагадаємо, відомий на весь світ український футболіст Андрій Шевченко разом із UNITED24 розпочали відбудову стадіону в Ірпені, який був зруйнований під час окупації російськими військами Київщини.

Рубрика:
Київ Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: