Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Львів. Містобудування.
У чому проблема?
"Зараз для нас важливо розвивати реабілітацію, яка є не лише фізичною, а й ментальною. Важливість природньої терапевтичної реабілітації важко переоцінити", – розповіли у міській раді.
Яке рішення?
Раніше Рубрика вже повідомляла, що у Львові мають намір облаштувати сад для реабілітації військових, їх рідних та дітей, котрі постраждали від війни.
Новий екологічно-реабілітаційний простір, фактично терапевтичний сад, буде в парку "Залізна Вода" зі сторони вул. Юрія Мушака, на території "Розсадника", яким активно опікується ГО "Плато".
Цю локацію обрали, бо на думку міської екології, можна застосувати досвід відкритого саду.
Як це працює?
Організатори простору переконані, що взаємодія з природою має терапевтичний ефект, що необхідний під час різкого стресу. І в часи війни такі простори набувають додаткового, відновлювального сенсу. Запланований терапевтичний сад стане частиною екосистеми Unbroken.
Облаштовувати територію планують, спираючись на досвід чеського міста Брно.
Там зелений простір площею кількадесят сотих квадратних метрів поділено на дві зони. Одна з них – це освітній навчальний сад "Чотири стихії", де на інтерактивних локаціях розповідають про екологічні властивості сонця, землі, повітря і води.
Є імітація річки – із дамбою та руслом, яке можна змінювати як пазли. А отже, наочно показувати, як річка поводиться в природі та в разі втручання: як людина впливає на функціонування водойми, її швидкість та течію. Є вітряки, які починають працювати, коли крутиш педалі велосипеда. Є й дзеркала, сонячні зайчики яких перетворюють сонячну енергію в механічну.
Інша зона – колишні сади Боромея, а за своєю суттю сільськогосподарський розсадник/город, але з локаціями для проведення різноманітних заходів, як-от майстер-класи з приготування їжі – від ґрунту до виделки.
Кожен охочий тут може орендувати грядку, щоб вирощувати помідори чи висадити квіти. Або ж просто винайняти локацію, щоб провести якийсь захід просто неба. Такі міські городи – тренд у Європі. Мова не так про фізичну працю, як про екопросвітництво.
Також на території відкритого саду є сучасна енергоефективна адміністративна будівля із зеленим дахом. І тут, просто на даху, проводять освітні екскурсії.
Нагадаємо, у Львові відкрився безплатний освітній проєкт для військових, ветеранів і їхніх близьких.
Також повідомлялось, що у Львові в Бернардинському дворику, біля церква Андрія, створили "зелену стіну" в рамках урбаністичного фестивалю Майстерня міста 2024.
Окрім того, в селі Пасіки-Зубрицькі, що біля Львова, планують створити найбільший у Європі парк сакур. Автор ідеї — місцевий мешканець Анатолій Куновський. Він вирощує дерева у себе на подвір'ї, а назвав свій проєкт "Манівці".
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.