Кожному аграрію, який хоче виростити багатий та якісний урожай, необхідно контролювати стан ґрунту. Зокрема рівень кислотності. Адже від цього параметра залежить ефективність препаратів та добрив, доступність поживних елементів, а також активність мікроорганізмів.
Якщо показники надто високі, необхідно вжити відповідних заходів. Але самостійно визначити їх не вийде. Потрібна спеціальна техніка та знання, тому варто замовити агрохімічний аналіз ґрунту https://microbiolaba.com/analiz-gruntu/ в лабораторії.
Одним із головних факторів, що впливають на рівень кислотності, є нераціональне використання мінеральних добрив. Речовини мають кислу реакцію, тому надмірне їх застосування згодом змінює показники.
Висока кислотність ґрунту найчастіше стає результатом перевищення норм внесення 2 видів добрив:
Деякі добрива, навпаки, зменшують її рівень. Такі властивості має зола.
Якщо ви визначили перевищення норми і хочете усунути кислотність ґрунту, тоді необхідно розібратися з факторами, що впливають на цей показник. Одним з них є ґрунтоутворююча порода. Наприклад, на вапняках утворюються лужні шари.
На граніті та піщанику – ділянки з підвищеними показниками. Ще один фактор, від якого залежить кількість кислотності, – це рівень вологості. Чим більше опадів, тим вона вища. Під час розкладання органіки та дихання коренів відбувається природне закислення, оскільки у процесі утворюється вугільна кислота.
Більшість всіх сільськогосподарських культур добре проростають в умовах слабокислого, близького до нейтрального середовища. Оптимальне значення pH у разі становить 6,5-7,0. У таких умовах не потрібно шукати способів, як знизити pH ґрунту.
Адже рослини можуть легко засвоювати всі необхідні поживні речовини. Крім цього, у слабокислому та нейтральному середовищі можуть нормально розвиватися ґрунтові мікроорганізми, корисні для розвитку культур.
Перевищення норм pH призводить до збільшення кількості марганцю та алюмінію. Солі цих елементів перешкоджають засвоєнню рослинами магнію, калію та кальцію, що призводить до багатьох проблем. У родючих шарах починаються розвиватися патогенні гриби та мікроорганізми. Корисні бактерії гинуть у разі підвищення рівня.
Внаслідок цього на овочах можуть з'являтися кореневі гнилі та інші хвороби. Зменшення кількості кальцію також провокує порушення формування кісточок плодів та скидання зав'язей. Розвивається також вершинна гнилизна плодів. Щоб уникнути наслідків, необхідно вчасно провести аналіз та у разі потреби знизити pH ґрунту.
Запобігти появі проблем допоможе також вивчення рослинності на ділянці. Якщо на ньому з'являються рослини-індикатори, це сигналізує про необхідність проведення аналізу та пошуку оптимального способу відновлення норми. Якщо ділянці переважає кислиця, кінський щавель, мокриця, мох, папороть і хвощ, швидше за все необхідно знизити кислотність грунту.
Помітивши на території рослини-індикатори чи інші ознаки порушення норм pH, варто звернутися до спеціальної лабораторії. Досвідчені експерти використовують високоточні інструменти та обладнання для визначення показників. На основі отриманих результатів можна зрозуміти, як знизити кислотність грунту.
Важливим нюансом є правильний вибір зразків. Їх потрібно збирати відповідно до рекомендацій фахівців, щоб результат був точним.
Якщо дослідження в лабораторії підтвердили підвищення pH, можна використовувати різні способи усунення проблеми. Наприклад, позбавитися кислотності грунту можете за допомогою вапнування. Метод передбачає застосування речовин, які містять велику кількість карбонатів. Прикладами можуть стати зола, крейда, доломітове борошно та гашене вапно.
"Джерело: microbiolaba.com"
На правах реклами
У Бородянці Київської області в рамках експериментального проєкту комплексного відновлення населених пунктів планують відбудувати 58… Читати більше
Служба безпеки України (СБУ) та кіберполіція затримали у Харкові 47-річного чоловіка, який співпрацював з державою-агресором,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння щодо можливого бойового зіткнення з північнокорейськими військовими вже найближчими… Читати більше
Національний музей Голодомору-геноциду в Києві підготував віртуальні екскурсії для українознавчих шкіл діаспори. Про це у Фейсбуці… Читати більше
Україна найближчим часом має намір передати Південній Кореї детальний запит на військову допомогу, що включатиме… Читати більше
Шахраї почали поширювати у соціальній мережі фейкові повідомлення від Мінсоцполітики. Вони використовують фейкові акаунти, де… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.