Депутати підтримали резолюцію: Європарламент закликав зняти обмеження на удари по рф

Депутати Європейського парламенту проголосували за резолюцію, у якій закликають країни Європейського союзу (ЄС) продовжити військову підтримку України та зняти обмеження на використання західної зброї для ударів по території російської федерації.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Європарламент.

Згідно з результатами голосування:

  • резолюцію підтримали 425 депутатів;
  • 131 – виступили проти;
  • 63 – утримались.

Відповідно до резолюції, Україна потребує зняття вищезгаданих обмежень, щоб повною мірою реалізувати своє право на самооборону й не бути вразливою до нападів на своє населення та інфраструктуру.

У тому ж числі в парламенті підкреслили, що дефіцит боєприпасів, озброєння й обмеження на їх використання – можуть підірвати зусилля в питанні підтримки, які були зроблені до цього часу.

Депутати вкотре закликали ЄС виконати обіцянку 2023 року щодо поставки 1 мільйона боєприпасів, а також прискорити:

  • постачання озброєння,
  • систем протиповітряної оборони (ППО),
  • крилаті ракети Taurus.

"Вони (депутати, – ред.) також підтверджують свою позицію, що всі країни ЄС і союзники по НАТО повинні колективно і індивідуально взяти на себе зобов'язання витрачати щонайменше 0,25% свого ВВП щорічно на військову допомогу Україні", – зазначається на сайті Європарламенту.

У резолюції також зазначається, що санкційні обмеження проти російської федерації, Білорусі та третіх країн і організацій, які постачають росії військові технології та товари подвійного призначення повинні бути збережені.

У тому ж числі санкції потрібно посилити проти Ірану та Північної Кореї, які підтримують ворога у військові сфері, а також китайських осіб й організацій, в якості боротьби з обходом обмежень.

"Вони також вважають, що відповідальність за російські військові злочини і репарації та інші виплати з боку Москви є важливими аспектами будь-якого рішення. З цією метою депутати Європарламенту хочуть, щоб ЄС та партнери-однодумці створили життєздатний правовий режим для конфіскації російських державних активів, заморожених ЄС, щоб компенсувати Україні величезні збитки, яких вона зазнала", – пише Європарламент.

Зазначимо, що останнім часом союзники України знову почали активно обговорювати питання щодо зняття обмежень для Збройних сил України (ЗСУ) на завдання ударів по території Росії переданою зброєю.

Тим часом The Guardian писало, що Сполучені Штати Америки (США), а також Британія вже прийняли відповідне рішення, але не оголошують його. Офіційного підтвердження чуткам немає.

Що відомо про надання Україні далекобійної зброї для ударів по рф

Нині Україна просить партнерів дозволити їй бити далекобійною зброєю, наданою Заходом, по військових цілях у глибині росії.

Генерали, дипломати та лідери громадянського суспільства підписали відкритий лист до держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі з закликом дозволити Україні бити углиб росії далекобійною зброєю від партнерів.

Окрім того, група республіканців Палати представників США також закликала Білий дім зняти обмеження на використання Україною американської далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS, вглиб території Росії.

Варто додати, що 14 вересня президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден провів переговори з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у Білому домі. Обидва лідери підтвердили свою непохитну підтримку України в її боротьбі проти російської агресії. Проте далекобійні удари по росії не узгодили.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що після останньої зустрічі президента США Джо Байдена і прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, під час якої обговорювалися питання підтримки України, політика США щодо ударів вглиб росії залишається незмінною.

Своєю чергою прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 13 серпня заявив, що Канада повністю підтримує ідею дозволити Україні використовувати зброю великої дальності дії по військових об'єктах на території росії.

Свіжі дописи

  • Новини

Українські лікарні можуть отримати від Greenpeace сонячні електростанції

Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Таїланд узаконив одностатеві шлюби, цю подію відзначили масовим одруженням по всій країні

У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Президент озвучив один із найважливіших ключів до миру

Глава держави Володимир Зеленський заявив, що зниження цін на російські енергоресурси та конкретно нафту -… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

У Польщі внесли пункти пропуску до критичної інфраструктури, щоб не було блокади кордону з Україною

Уповноважений уряду Польщі з питань співпраці з Україною, голова комісії Сейму Польщі у закордонних справах… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

На Тернопільщині в посадці виявили халабуду, де жила сім’я з п’ятьма дітьми: поліція та соцслужби відреагували

У Тернопільській області сім'я разом з пʼятьма маленькими дітьми жила в посадці. Працівники правоохоронних органів… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Міноборони роз’яснило ситуацію з відстрочками студентів та викладачів

Міністерство оборони уточнило правила надання відстрочки для студентів й викладачів. Канікули та закінчення навчального року… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.