У черговому випуску програми "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло" команда проєкту "Безконфліктна комунікація з ветеранами" розповіла про те, як налагодити продуктивне спілкування між посадовцями й ветеранами, пише "Рубрика".
У чому проблема?
Депутат міської ради, керівник проєкту "Психологічна підтримка та безконфліктність" і ветеран російсько-української війни 2014 і 2022 років Руслан Агібалов сказав, що на власному досвіді стикнувся з непорозуміннями у владних кабінетах.
"Першого разу я звільнився з лав Збройних сил України 2016 року. Коли прийшов для оформлення пільг, то працівниця соцзахисту грубо відповіла мені, що нас таких багато й вона мене туди не відправляла. Виникла така конфліктна ситуація. Це добре, що я просто поспілкувався з начальником і владнав конфлікт. Інший чоловік, який опинився у такій ситуації, витягнув гранату", — розповів про власний досвід ветеран.
Яке рішення?
Нова програма тренінгів "Психологічна підтримка та безконфліктність. Особливості спілкування з ветеранами, членами їхніх родин, членами сімей загиблих, безвісти зниклих військовослужбовців, а також військовополонених" від громадської організації "Спілка ветеранів АТО" якраз про те, як уникнути таких конфліктів.
Упродовж останніх чотирьох місяців у межах проєкту психологи спільно з ветеранами, що на практиці стикаються з різними непорозуміннями й перешкодами у спілкуванні з посадовцями, проводять низку тренінгів для працівників:
Як це працює?
Зустрічаючись у громадах Харківщини з посадовцями, педагогами й лікарями, дотичними до роботи з людьми, що мають військовий і бойовий досвід, організатори тренінгів:
Військовий психолог, психолог цього проєкту Юрій Аксьонов сказав, що через конфлікти, які виникли із чиновниками, ветерани звертаються не часто.
"Це більше, мабуть, проблема цивільних людей. Ті заходи, які ми нині проводимо, якраз спрямовані на те, щоб навчити цивільних безконфліктно спілкуватися з військовими", — пояснив фахівець.
Менеджерка з комунікацій ГО "Спілка ветеранів АТО" Марія Нігматова сказала, що спершу планували розробити довідник, де все було б докладно описано. Але щойно фахівці проєкту почали їздити в громади, то побачили, що не в усіх громадах є змога забезпечити підтримку ветеранам через брак кадрів і фінансів.
"Тож ми вирішили взяти ініціативу у свої руки й створили проєкт "Безконфліктна комунікація з ветеранами". Ми вже четвертий місяць їздимо у громади Харківської області й у невимушеній атмосфері спілкуємося і пояснюємо", — розповіла Марія Нігматова.
До навчання чиновників представники ГО "Спілка ветеранів АТО" залучили військового психолога та психолога-медика. Ці фахівці проводять тренінги у форматі живого спілкування.
Що далі?
"Ми хочемо, щоб у державі це стало єдиним механізмом, єдиною системою, щоб ветерани мали змогу отримувати різні види допомоги на найвищому рівні", — пояснила мету проєкту комунікаційниця ГО "Спілка ветеранів АТО".
Марія Нігматова сказала, що домовитися про проведення навчання для своїх працівників можуть представники різних інституцій.
Потрібно завчасно зателефонувати за номерами, опублікованими на сайті ГО «Спілка ветеранів АТО», або надіслати офіційного листа на електронку з проханням провести тренінг у громаді.
"Ми зв'язуємося з контактною особою, плануємо нашу зустріч, приїжджаємо до громади самостійно та проводимо семінар", — резюмувала комунікаційниця.
Нагадаємо, як зробити так, щоби взаємодія між ветеранами й роботодавцями стала ефективною, а на новому робочому місці до досвіду ветерана ставилися з повагою? Відповіді на ці запитання намагався знайти в епізоді автор подкасту "Пліч-о-пліч" Володимир Носков.
Рубрика — інформаційний партнер
Влада російської федерації зацікавлена в посиленні протиповітряної оборони для захисту об'єктів оборонно-промислової бази, зокрема й… Читати більше
У італійському Турині у четвер, 23 січня, фінішувала XXXII Всесвітня зимова Універсіада. Про це інформує… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 січня, вздовж всієї лінії фронту було зафіксовано 125 бойових зіткнень. російські… Читати більше
Чотири ворожі безпілотники типу "Шахед" цієї ночі атакували Львівську область. Внаслідок падіння уламків в одному… Читати більше
У Міноборони рф заявили, що у ніч на 24 січня 11 областей російської федерації, москву… Читати більше
російські військові атакували Київську область безпілотниками. Через нічну ворожу атаку пожежа та руйнування сталися у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.