Про це пише Рубрика.
У серпні 2024 порівняно до липня Індекс Відновлення Ділової Активності (ІВДА) суттєво погіршився: з 0,13 до 0,08 (шкала від -1 до +1). При цьому значення ІВДА залишилось найнижчим для мікропідприємств та зменшувалось другий місяць поспіль.
Індекс Відновлення Ділової Активності (ІВДА)
Разом з тим частка підприємств, що працюють на 100% потужності, в серпні у порівнянні з липнем суттєво не змінилась (10% vs 11%). Тоді як частка підприємств, що працюють із завантаженістю до чверті потужності, виросла в 4 рази: із 4% до 15%.
"По показнику завантаженості бізнес фактично можна поділити на дві категорії. Перша — ті, що працюють на повну або майже повну потужність. Вони демонструють у наших опитуваннях певну сталість: частка таких компаній другий місяць майже не змінюється. Друга категорія — ті, хто завантажені значно менше. Серед них минулого місяця з'явилось багато компаній, що почали працювати на менш ніж чверть потужності", — розповіла виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків.
Водночас частка компаній, які не можуть передбачити фінансово-економічну ситуацію на підприємстві на наступні пів року, дещо зменшилась з 28% в липні до 21,2% в серпні. Проте частка компаній, які не можуть передбачити, що буде з діяльністю підприємства у наступні 2 роки, залишається стабільною з травня 2024-го — на рівні близько 30%.
"Таким чином зменшення темпів відновлення практично ніяк не вплинуло на визначеність підприємств щодо їхніх довгострокових перспектив: компанії досить чітко розуміють власні плани на наступні 2 роки", — зазначила Оксана Кузяків.
Термін нових замовлень у компаній зріс майже вдвічі: з 4 місяців у липні до 7 місяців в серпні. Це найбільше значення за останній рік.
Також зросла частка підприємств із замовленнями на рік та більше наперед (до 18%). А частка підприємств, які мають замовлення не більше ніж на 2 місяці, склала 46%, що стало найменшим рівнем за останній рік.
У серпні певних змін зазнав рейтинг перешкод для діяльності бізнесу. Проблеми з електропостачанням залишаються на першому місці третій місяць поспіль, щоправда, частка респондентів, які зазначали у серпні це як проблему, знизилась до 65% проти 78%.
Основні перешкоди для ведення бізнесу у воєнний час, % респондентів
Також суттєво збільшилась частка тих, хто повідомляв про брак робочої сили внаслідок призову та/або виїзду працівників: з 47% до 63%. Ця проблема посіла друге місце серед інших перешкод для ведення бізнесу.
"Різниця між першою та другою перешкодами для бізнесу — лише 2 відсоткових пункти. Тобто якби не проблеми з електрикою, дефіцит кадрів став би проблемою №1 для бізнесу", — зазначив експерт ІЕД Євген Ангел.
На третьому місці в рейтингу перешкода "небезпечно працювати". Показник цієї перешкоди зменшився з 58% у липні до 46% в серпні.
"Цьому є кілька пояснень. Частина громадян та бізнесів могли вже встигнути підлаштуватися під новий ритм роботи. А по-друге, в другій половині серпня ситуація з електропостачанням була вже кращою, ніж в липні", — пояснив Євген Ангел.
Щодо дій Уряду, то частка негативних оцінок істотно зросла: із 21% до 31%. За останній рік це найвищий показник. Ба більше, 72% респондентів негативно оцінюють ініціативу уряду щодо підвищення податків.
Інформаційна довідка
У щомісячному опитуванні New Monthly Enterprises Survey (#NRES) від ІЕД беруть участь близько 500 українських промислових підприємств, що розташовані у 21 із 27 областей України. Опитування проводиться на щомісячній основі з травня 2022 року
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.