Новини

ВР повернеться до перейменування п’яти “спірних” населених пунктів: внесуть нову постанову

До Верховної Ради внесуть нову постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. На засіданні погоджувальної ради виникли дискусії щодо перейменувань 5 міст та сіл.

Про це на брифінгу після засідання погоджувальної ради повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, пише Рубрика, посилаючись на «Інтерфакс-Україна».

«Ми ухвалили рішення, що погоджувальна рада — керівництво парламенту й керівники фракцій — внесе нову постанову, де прибере ці п'ять проблемних міст, сіл, селищ тощо в окремі постанови й проголосує цей пакет для того, щоб завершити деколонізацію України», — сказав він.

Стефанчук уточнив, що проблеми виникли з перейменуванням Южного, Южноукраїнська, Синельникового, Первомайська і Павлограда. Назви цих міст пропонують змінити таким чином: Южне — Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — Гард, Синельникове — Ріднопілля, Первомайськ — Сокологірськ, а Павлоград — Матвіїв.

Спікер Верховної Ради заявив, що у Раді відбудуться дискусії щодо перейменування цих населених пунктів, після чого у парламенті зареєструють два проєкти постанови, які згодом буде винесено на вибір залу.

Що передувало?

18 вересня Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. Парламентарі вирішили блокувати трибуну.

Постанову підтримали лише 208 депутатів. За словами депутата Романа Лозинського, парламент «провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано москвою протягом століть поневолення».

Після цих дискусій депутати пішли на погоджувальну раду щодо постанови.

Що відомо про дерусифікацію населених пунктів

Нагадаємо, що ще у квітні Парламент мав намір перейменувати понад 300 населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

Тоді Комітет Верховної ради розглянув 340 пропозицій органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів.

Серед пропозицій та рекомендацій пропонується перейменувати:

  • 7 районів,
  • 15 міст,
  • 54 селища,
  • 267 сіл.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.