ВР повернеться до перейменування п’яти "спірних" населених пунктів: внесуть нову постанову
До Верховної Ради внесуть нову постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. На засіданні погоджувальної ради виникли дискусії щодо перейменувань 5 міст та сіл.
Про це на брифінгу після засідання погоджувальної ради повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, пише Рубрика, посилаючись на «Інтерфакс-Україна».
«Ми ухвалили рішення, що погоджувальна рада — керівництво парламенту й керівники фракцій — внесе нову постанову, де прибере ці п'ять проблемних міст, сіл, селищ тощо в окремі постанови й проголосує цей пакет для того, щоб завершити деколонізацію України», — сказав він.
Стефанчук уточнив, що проблеми виникли з перейменуванням Южного, Южноукраїнська, Синельникового, Первомайська і Павлограда. Назви цих міст пропонують змінити таким чином: Южне — Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — Гард, Синельникове — Ріднопілля, Первомайськ — Сокологірськ, а Павлоград — Матвіїв.
Спікер Верховної Ради заявив, що у Раді відбудуться дискусії щодо перейменування цих населених пунктів, після чого у парламенті зареєструють два проєкти постанови, які згодом буде винесено на вибір залу.
Що передувало?
18 вересня Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. Парламентарі вирішили блокувати трибуну.
Постанову підтримали лише 208 депутатів. За словами депутата Романа Лозинського, парламент «провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано москвою протягом століть поневолення».
Після цих дискусій депутати пішли на погоджувальну раду щодо постанови.
Що відомо про дерусифікацію населених пунктів
Нагадаємо, що ще у квітні Парламент мав намір перейменувати понад 300 населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.
Тоді Комітет Верховної ради розглянув 340 пропозицій органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів.
Серед пропозицій та рекомендацій пропонується перейменувати:
- 7 районів,
- 15 міст,
- 54 селища,
- 267 сіл.