Як повідомив директор Держустанови "Національне меморіальне військове кладовище" Ярослав Пронюткін, роботи розпочали на підставі дозволу на будівництво від 23 серпня 2024 року, пише hromadske.
Єдиним підрядником за цим дозволом є Консорціум "БІЛДІНГ ЮА", який раніше виграв тендер на будівництво кладовища за 1,75 млрд гривень, договір із ним було укладено ще 7 серпня. Серед засновників одного з учасників консорціуму є компанія, пов'язана із підсанкційним бізнесменом Вадимом Єрмолаєвим.
Компанія "Акам", яка є учасником консорціуму, на 10% належить Венчурному фонду "Технології", засновником якого багато років був Єрмолаєв. Так, у підсанкційного бізнесмена є одна десята від однієї десятої консорціуму, буквально 1%.
До того ж його компанія "АК ПРО" має стати головним постачальником граніту для Меморіалу. Єрмолаєв неодноразово намагався вийти із засновників своїх підприємств, але одне з обмежень, введених проти нього — це блокування активів. Тож Міністерство юстиції послідовно скасовує ці зміни.
Вадим Єрмолаєв — бізнесмен із кіпрським громадянством родом із Дніпра, у 2021 році журнал Forbes оцінював його статки у 220 мільйон доларів США. Персональні економічні обмеження проти Єрмолаєва були введені на 10 років Указом президента від 23 грудня 2024 року.
За даними СБУ, Вадим Єрмолаєв перереєстрував через підставних осіб свій бізнес у Криму за російськими законами й багато років сплачував податки в бюджет держави-агресора.
Нагадаємо, раніше Рубрика писала, що переможцем тендеру на будівництво національного меморіального військового кладовища оголосили консорціум "Білдінг Юа". Компанію створили через день після оголошення торгів. Водночас в установі кажуть, що це поширена практика.
Що відомо про будівництво Національного військового меморіального кладовища
Поблизу столиці побудують Національне військове меморіальне кладовище (НВМК): проєктна документація отримала позитивний висновок.
На цьому кладовищі ховатимуть українських героїв, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Нагадаємо, що дизайнери створили перший український меморіальний шрифт UAF Memory. Ним робитимуть написи на памʼятниках та надгробних каменях загиблих захисників та захисниць.
Також Уряд ухвалив постанову про зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК), які матимуть дві форми — козацький хрест або прямокутна таблиця.
Зазначимо, що заплановане будівництво викликало протести місцевих жителів, які вважають, що близькість майбутнього кладовища до населених пунктів вплине на їхні поверхневі води. Окрім того, екологічна організація стверджувала, що військове кладовище планують облаштувати у місці з високим рівнем ґрунтових вод, тобто нібито "в болоті".
3 січня польські фермери планують влаштувати протест у Варшаві проти політики Європейського союзу та імпорту… Читати більше
2 січня у Курській області українські військові здійснили високоточний удар по командному пункту російських загарбників… Читати більше
Київські рятувальники завершили пошуково-рятувальні роботи в постраждалому, від російської атаки 1 січня, будинку на Печерську… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє військовослужбовцям звільнятися зі служби під час воєнного… Читати більше
Для дітей-сиріт загиблих Героїв зимові канікули цього року стали справжнім святом завдяки щедрій підтримці ПрАТ… Читати більше
Збройні сили України відбили один із дуже жорстоких російських штурмів. Це сталося напередодні Нового року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.