На острові Вінтер біля станції "Академік Вернадський" народилося тюленя: полярники шукають ім'я для тварини
На острові Вінтер поблизу станції "Академік Вернадський" вперше цього року народився тюлень Ведделла. Малюк, який з'явився на світ 17 вересня, є хлопчиком.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру.
Полярники слідкували за станом вагітної самиці з 1 вересня, використовуючи дрон та проводячи щоденний моніторинг. За словами Світозара Давиденка, біолога 29-ї української антарктичної експедиції, народження малюка було підтверджене завдяки кадрам з дрона.
"Ми щодня моніторили її стан: ходили пішки або дивилися за допомогою дрона. 17 вересня зранку з дрона побачили, що вона вже з дитиною, і відразу вирушили до них", – розповів Давиденко.
Українські полярники взяли зразок плаценти для аналізу на наявність стійких органічних забрудників.
Окрім того, науковці щорічно відстежують успішність розмноження тюленів Ведделла, що залежить від наявності морського льоду. Тюлені зазвичай народжують своїх дитинчат у ньому або на берегах зі зручним спуском у воду.
Тюлені Ведделла народжуються на початку антарктичної весни, вони дуже швидко ростуть завдяки молоку матері, яке має 54% жирності.
"У перші дні малюки зазвичай важать 25-30 кілограмів і дуже швидко ростуть на поживному молоці мами – його жирність 54%. До кінця вигодовування, яке триває близько 3 місяців, їхня вага може сягати 90 кілограмів. А дорослі тюлені Ведделла важать 400.
Вагітність цих тварин триває 10 місяців, а завагітніти вони можуть вже за кілька місяців після пологів. Тож "ведделлята" народжуються здебільшого на початку антарктичної весни. Кожна самиця приводить одне дитинча",– розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
Дослідники вже почали пошук імені для новонародженого тюленя, запросивши користувачів соцмереж пропонувати свої варіанти. Серед запропонованих імен:
- Верні,
- Флафі,
- Лука,
- Вінтер,
- Микола,
- Лаврін,
- Левко.
Переможець конкурсу отримає шеврон від 29-ої Української антарктичної експедиції.
Нагадаємо, що науковці з української антарктичної станції "Академік Вернадський" вдруге за рік спостерігали рідкісне природне явище — південне полярне сяйво. Попередній раз це диво природи було зафіксовано в серпні, під час антарктичної зими, а тепер його побачили в середині весни на крижаному континенті.