Найскладніша ситуація у Полтавській та Харківській областях: в Україні минулої доби вирувало 20 лісових пожеж
Станом на 17 вересня в Україні вирувало 20 масштабних пожеж, найскладніша ситуація спостерігається в Полтавській та Харківській областях. Причинами займання є як природні фактори, так і наслідки військових дій та людська недбалість.
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Там зазначили, що тільки за минулу добу вдалося загасили понад 50 пожеж у різних регіонах.
У відомстві розповіли, що у Полтавській області полум'я охопило площу близько 700 гектарів, а в Харківській області — два осередки загальною площею близько 150 гектарів. Ці пожежі спричинені сухою погодою, обстрілами та підпалами.
В інших регіонах також спостерігаються значні пожежі:
- У Донецькій області через обстріли міста Лиман виникло займання лісу. Пожежа охопила 400 гектарів і продовжує поширюватися через сильний вітер.
- У Дніпропетровській області пожежа на 15 га лісу виникла через підпал сухої трави, що перекинувся на лісові масиви.
- У Київській області тривають дві лісові пожежі. В Іванківському лісгоспі охоплено 56 гектарів, а у Вищедубечанському — 15 гектарів, причиною також є людська недбалість.
Причини та наслідки
Міністерство наголошує, що найбільша кількість пожеж виникає через людські дії — підпали сухої рослинності. Зокрема, цьогоріч зафіксовано 440 таких пожеж, що охопили площу 400 гектарів.
Однак війна також значно посилює проблему: 60% пожеж у природних екосистемах спричинені військовими діями, загальна площа яких становить 15,6 тисячі гектарів.
Міндовкілля закликає громадян припинити спалювання сухої трави та стерні, що не лише завдає шкоди природі, а й створює ризики масштабних неконтрольованих пожеж.
"Збільшення випадків спалювання сухої рослинності громадянами на полях погіршує ситуацію з пожежами на території України. Хоча така практика є незаконною, вона досі залишається поширеною.
Підпалена трава чи стерня можуть легко стати джерелом великих неконтрольованих пожеж, які часто перекидаються на лісові масиви. Крім того, часто через сильний вітер вогонь може поширюватися на сусідні території, завдаючи значних збитків довкіллю", – зазначили в Міндовкілля.
У зв'язку з цим, відомство наголошує на необхідності відповідального ставлення до природи та закликає не підпалювати рослинність, особливо в пожежонебезпечний період.
"В Україні триває пожежонебезпечний період. З настанням осені все частішають підпали сухої рослинності населенням, які переростають у масштабні пожежі через посушливу погоду та високі температури", – сказано в повідомленні.
Нагадаємо, що 5 вересня стало відомо, що у Харківській області в Студенку Ізюмського району внаслідок масштабної пожежі, що перекинулася з лісу на село, повністю знищені чи пошкоджені 308 будинків. Це майже половина населеного пункту.
Окрім того, 16 вересня у Вишгородському районі Київської області надзвичайники продовжували ліквідовувати пожежу на відкритій ділянці. Київська влада попередила про можливе задимлення у трьох районах столиці.