Про це пише "Рубрика" із посиланням на урбаністичну коаліцію Ro3kvit.
Цей звіт є збіркою досліджень Дніпра у різних аспектах: від географії та історії до ролі у сучасному соціально-культурному житті країни. У результаті спільної роботи команда дослідників розробила ідеї та сценарії, що мають на меті підсилити та надихнути експертів для обговорення майбутніх можливостей для річки Дніпро.
Тематична виставка присвячена поглибленому аналізу стану Дніпра та його басейну, майбутнім сценаріям розвитку та інтегрованому підходу до використання екологічного й економічного потенціалу річки.
"Дніпро — це артерія, яка живить українську воду, землю і ціле суспільство. Наш проєкт прагне не лише показати нерозкритий потенціал річки, а й розпочати діалог про те, як боротися з руйнівними діями та наслідками, і зрозуміти, що це означає для майбутнього річки. Наші напрацювання можуть бути основою для нових сенсів та стати підґрунтям для великої роботи з відновлення та розвитку Дніпра", — зазначає Фулко Трефферс, керівник проєкту "Інтегрована візія річки Дніпро" та засновник Урбаністичної коаліції Ro3kvit.
Проєкт Інтегрованої Візії річки Дніпро передбачає багатошаровий підхід до аналізу та розв'язання проблем, що включає фізичну та політичну географію, екологію, водопостачання, сільське господарство, промисловість, енергетику, транспорт та культуру. Він враховує різні масштаби, від загальнонаціонального до локального, і спрямований на виявлення як позитивних, так і негативних наслідків різних дій та сценаріїв.
"Дніпро — це набагато більше, ніж здається на перший погляд. Ця річка з'єднує не лише міста, унікальну природу та важливі галузі промисловості вздовж води. Дніпро — це також зв'язок між різними темами, надзвичайно важливими для майбутнього України та Європи.
Це зв'язок між старими проблемами та їх новими рішеннями, між централізованим минулим та екологічним, децентралізованим майбутнім. Через наше дослідження ми хочемо розпочати дискусію про майбутнє Дніпра та його величезного річкового басейну. Тому що немає кращого часу, щоб почати планувати майбутнє, ніж зараз", — поділився Хрісто Панчев, координатор проєкту з Greenpeace.
У дослідженні зокрема виокремлено три можливі сценарії:
Наразі команди Greenpeace та Ro3kvit розглядають Сценарій 2 як найбільш перспективний для майбутнього України та річки Дніпро.
Знищення окупантами Каховської дамби стало потужним імпульсом для початку цього проєкту, адже наслідки цієї катастрофи мали значний вплив на гуманітарну, культурну, економічну та екологічну ситуацію.
Розробка інтегрованих рішень, які б поєднували різні соціальні, культурні, природні та економічні аспекти, дозволить створити збалансовані та інклюзивні стратегії для сталого розвитку річки Дніпро та забезпечити її збереження для майбутніх поколінь.
Нагадаємо, що раніше у місті Кременчук Полтавської області експерти Greenpeace Центральної та Східної Європи та Урбаністичної коаліції Ro3kvit представили "Інтегровану візію річки Дніпро" — масштабне дослідження, яке підкреслює значення річки Дніпро для України та нагальну потребу в збереженні та відновленні річки.
У неділю, 22 грудня, 110 ОМБр опублікувала відео, на якому російські загарбники розстріляли чотирьох українських… Читати більше
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.