Про це повідомили у громадській організації "Вшануй" та народна депутатка, авторка запиту Наталія Піпа, передає Рубрика.
"Хвилина мовчання – це щоденний ритуал подяки та памʼяті. Ми часто говоримо чому це важливо і що це лише перший крок до створення нової культури вшанування", – зауважили в організації.
Указ про загальнонаціональну хвилину мовчання діє з 16 березня 2022 року.
Проте, за словами Наталії Піпи, протягом цих двох років хвилина мовчання найчастіше проводиться у закладах освіти та окремих приватних підприємствах.
"У деяких містах, родини військових проводять хвилину мовчання перекриваючи центральні вулиці о 9:00. І лише деколи, на вулицях та площах, хвилина мовчання проводиться централізовано, за ініціативою місцевого самоврядування.
Дуже контрастне видовище, коли у транспорті чи в кафе одна людина встає на хвилину мовчання, а навколо усім байдуже – хтось забув, а хтось і не знав про хвилину мовчання", – зазначає вона.
Тому депутатка закликала використовувати системи оповіщення цивільного захисту, за допомогою яких сповіщають про повітряну тривогу, для оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання.
Також вона наголосила на необхідності проведення хвилини мовчання в установах та організаціях усіх форм власності, громадських місцях, зокрема органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, дипломатичних установах, закладах освіти, культуру, спорту, охорони здоров'я, громадського харчування тощо.
Зазначимо, що дискусія про етику вшанування полеглих героїв, збереження пам'яті про них та про можливості увічнення їх імен та історій точиться в середовищі музейних професіоналів вже давно. Проте загальноприйнятих практик та заборон ще не вироблено.
Наприклад, як раніше повідомлялось, що задля вшанування пам'яті всіх жертв російсько-української війни, під час загальнодержавної хвилини мовчання у Вінниці зупинятиметься весь громадський транспорт.
Нагадаємо, поблизу Києва побудують Національне військове меморіальне кладовище (НВМК): проєктна документація отримала позитивний висновок.
На цьому кладовищі ховатимуть українських героїв, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Окрім того, дизайнери створили перший український меморіальний шрифт UAF Memory. Ним робитимуть написи на памʼятниках та надгробних каменях загиблих захисників та захисниць.
Також Уряд ухвалив постанову про зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК), які матимуть дві форми — козацький хрест або прямокутна таблиця.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.