Україна закликає ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста долучитися до гуманітарних заходів у Курській області
До Організації Об'єднаних Націй і до Міжнародного комітету Червоного Хреста звернулося Міністерство закордонних справ України із закликом приєднатися до заходів гуманітарного реагування в районах Курської області рф, які перебувають під контролем Збройних сил України.
Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства, інформує Рубрика.
У МЗС акцентували, що Україна неухильно дотримується взятих на себе міжнародних зобов'язань у сфері міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільного населення під час ведення бойових дій на Курщині.
"З перших днів Курської операції Сили оборони України як цивілізована європейська армія проявили високий професіоналізм і повне дотримання принципів міжнародного гуманітарного права. Цивільні мешканці на території Курської області отримували та отримують гуманітарну допомогу, задоволення основних гуманітарних потреб, можливість виїзду з районів бойових дій. Беручи до уваги гуманітарну ситуацію та необхідність належного забезпечення основоположних прав людини на території Курської області, Міністерство закордонних справ України звернулося до Організації Об'єднаних Націй долучитися до заходів гуманітарного реагування на зазначеній території та направило ООН відповідну ноту", – зазначається в заяві.
У МЗС поінформували про звернення нотою до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) як гаранта міжнародного гуманітарного права з проханням також долучитися до заходів гуманітарного реагування та здійснювати моніторинг дотримання принципів міжнародного гуманітарного права відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
"Україна підтверджує неухильне дотримання взятих на себе міжнародних зобов'язань у згаданих сферах та готова надавати всебічне сприяння діяльності співробітникам ООН та МКЧХ на вказаних територіях", – запевнили у зовнішньополітичному відомстві.
Нагадаємо, на контрольованих територіях Курської області Україна створила військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Також Україна запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а ще опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.
Водночас міністр освіти та науки Оксен Лісовий пояснив, що на територіях Курської області, які контролюють українські військові, неможливо почати навчальний рік, адже Україна дотримується норм міжнародного права. А заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький заявив, що Україна готова забезпечити освіту дітям з Курської області, однак не планує їх переміщення.
Бої в Курській області
Наступальна операція Сил оборони України в Курській області рф розпочалася 6 серпня 2024 року.
Наразі у Курської області продовжується українська операція. Наші війська 13 вересня просунулися вперед у Глушковському районі.
Водночас в ISW припускають, що росіяни мають намір перерізати український наступ у Курській області перед скоординованою операцією з витіснення Сил оборони.
Нагадаємо, що глава держави Володимир Зеленський підтвердив, що росіяни почали контрнаступальні дії в Курській області, частину якої утримують українській військові.
Станом на 27 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомляв, що з початку операції у Курській області Росії, Україна взяла у полон 594 ворожі солдати й контролює понад 100 населених пунктів, або 1294 кв. км. За словами президента Володимира Зеленського, такі дії мають на меті створити буферну зону, щоб стати на заваді російським військовим операціям проти України.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна утримуватиме російську територію, оскільки це є невіддільною частиною плану перемоги у війні.