Фото: Polsat News
Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє Рубрика, посилаючись на Polsat News.
"Я скликав засідання для того, щоб якнайшвидше ухвалити розпорядження про введення стану стихійного лиха", – сказав Туск.
Він зазначив, що детальний перелік повітів і гмін, на які поширюється надзвичайний стан, буде надано у Вроцлаві, де незабаром має розпочатися засідання кризового штабу. Буде також роз'яснено, що тягне за собою цей стан та його наслідки.
"У нашому розпорядженні в положенні про стан стихійного лиха є такий інструмент, як наказ про евакуацію, але, як я вже згадував вчора, ми будемо (використовувати його – ред.) тільки в ситуації, коли життю людей безпосередньо загрожує небезпека", – зазначив польський прем'єр.
Згідно з проєктом розпорядження Ради міністрів, у затоплених районах буде запроваджено стан стихійного лиха на термін до 30 днів. Передбачені "лише необхідні" обмеження прав і свобод, серед них – наказ про евакуацію та заборона на перебування в певних місцях.
Туск також зазначив, що на потреби людей, які постраждали від повені, виділять мільярд злотих з резерву.
Повені у Польщі
Нагадаємо, 15 вересня Європу накрила негода.
Україна запропонувала Польщі направити 100 рятувальників для допомоги у боротьбі із повінню.
Через масштабні повені в Польщі та Чехії було тимчасово скасовано ряд залізничних рейсів, що також вплинуло на потяги, які прямують до України.
Напередодні Рубрика також повідомляла, що на польсько-чеському кордоні два пункти пропуску закрили на невизначений час через повінь, що унеможливила їхню роботу.
Зазначимо, що негода вирує не тільки в сусідніх країнах Європи, 15 вересня сильна злива затопила й Одесу: дехто ховався від води, яка перетворилася на бурхливу річку, залізши на дахи автомобілів.
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
На фронті минулої доби, 22 лютого, було зафіксовано 112 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.