У Дії запустили гранти на здобуття вищої освіти: як працює це рішення
Студенти, які вступили на контракт, зможуть отримати грант, який покриватиме частину або всі витрати на навчання.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України, передає Рубрика.
Яке рішення?
Про це у Телеграмі повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та оприлюднив відео про те, який вигляд має грант і як він працює.
За його словами, студенти, які вступили на контракт, цьогоріч уперше отримають грант, який покриватиме частину або всі витрати протягом навчання.
Як це працює?
"Для молоді це можливість вивчитися на омріяну професію, а не обирати ту, на яку вистачить грошей для контракту. Для університетів гранти — це мотивація стати кращими й боротися за кожного студента. Такий підхід має стимулювати конкуренцію між ЗВО, й університети почнуть більше дбати про якість освіти, викладацький склад, розвиток науки та інновацій", — заявив Михайло Федоров.
Гранти доступні студентам за денною або дуальною формою навчання на бакалавра чи магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування.
Студент не матиме грошей фізично, але матиме сертифікат у "Дії".
"Історія з грантами революційна для нашої системи освіти, вона дасть студентам свободу, а університетам мотивацію", – підкреслив Федоров.
Міносвіти розглядає впровадження грантової системи для студентів магістратури: у чому рішення
Обсяг гранту залежить складання НМТ з двох предметів та коефіцієнта спеціальності:
- на 150 балів — грант від 15000 гривень;
- на 170 балів — грант від 17000 гривень.
Грант розрахований на навчальний рік і виплачується університету двома частинами кожного семестру.
"Для університету грант — це стимул розвиватися, змінювати підхід, набирати якісний викладацький склад та боротися за студентів. А здорова конкуренція — шлях до розвитку", – наголосив віцепрем'єр.
Довідка
Уже понад 160 університетів приєдналися до державної програми грантів.
Нагадаємо, в 2024 році результати національного мультипредметного тесту (НМТ) продемонстрували, що найвищий середній бал учасники отримали за іспит з німецької мови. Водночас найгірше абітурієнти впоралися із завданнями з математики.
Ці результати свідчать про необхідність подальшої підтримки учнів у вивченні складних предметів, таких як математика, адже цей напрям потребує підвищеної уваги з боку освітян.
Варто додати, що в Україні у цьому році вперше під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів спеціальність "Психологія" стала найпопулярнішою серед абітурієнтів.