Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак, передає Рубрика.
"На сьогоднішній момент забруднення дійшло до 336 км від впадіння по річці Десна, тобто воно знаходиться вже у Київській області між селами Літки та Рожни. Але основна концентрація забруднення знаходиться у Чернігівській області між селами Остер та Максим", – підкреслив Гопчак.
Він зазначив, що експерти почали фіксувати перші ознаки зміни кольору води та рівня каламутності у Десні у Київській області.
За словами Гопчака, киянам не варто хвилюватися щодо якості питної води, адже фахівці "Київводоканалу" вживають усіх заходів для унеможливлення потрапляння брудної води у домівки містян.
"У п'ятницю приїхали 120 тонн активованого вугілля, яке буде використане для додаткового очищення води. Також були поставлені додаткові бонові загородження, є необхідні реагенти. Тобто "Київводоканал" може прибрати і запах, і органічну речовину, жителі Києва будуть забезпечені питною водою відповідної якості", – заявив представник Держводагенства.
Сьогодні в Міндовкіллі також наголосили, що забруднення Сейму і Десни не вплине на якість води у Києві.
"Додатково насичується ріка новою водою, йде аерація. Відповідно, пляму розмиває. Тому на сьогоднішній день у межах київських водозаборів вода знаходиться повністю в нормах", – заявив заступник міністра.
Довідка
Нагадаємо, 28 серпня мер Вишгорода Олексій Момот повідомив, що у річці Десна було виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону.
Як повідомлялося, Регіональний офіс водних ресурсів у Сумській області заявив про погіршення якісного стану води в річці Сейм, яка є лівою притокою Десни. Ішлося, зокрема, про забруднення води за течією Сейму, а також про замор риби в ньому.
У Державній екологічній інспекції пізніше поінформували, що перевищень хімічних або високотоксичних компонентів у Сеймі та Десні немає, натомість виявлене забруднення органічного характеру.
9 вересня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що в річці Десна, яка омиває Чернігів, потемніла вода. У водоймі також фіксують масовий замор риби.
Станом на 11 вересня збитки довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна в межах Чернігівської та Сумської областей оцінюються в понад 405 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що українські фахівці встановили джерело забруднення річок Сейм та Десна. За "майже 100-відсотковими даними", ним є Тьоткінський цукровий завод, розташований на території Курської області російської федерації. Також вони наголосили, що відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок Сейм та Десна займе 2-3 роки.
Зазначимо, що річка Сейм протікає в Курській області РФ, де зараз відбуваються бойові дії. Потім вона впадає в Десну у Чернігівській області. У свою чергу Десна впадає в Дніпро біля Києва.
Відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок Сейм та Десна займе 2-3 роки.
Екіпаж китайського балкера Yi Peng 3 підозрюють у навмисному розриві двох кабелів зв’язку в Балтійському морі. Про… Читати більше
Спортсменка з Миколаєва Катерина Садурська встановила новий світовий рекорд у жіночому фридайвінгу в дисципліні «постійна вага без ласт».… Читати більше
Дозвіл США на далекобійні удари по військових об’єктах на території росії допоміг. Але тиск на… Читати більше
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена закликає Україну переглянути мобілізаційне законодавство з метою призову до… Читати більше
Робота на вулиці в зимовий період потребує особливого підходу до екіпірування. Знижені температури, вітер та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.