fbpx
Сьогодні
Фото 15:25 15 Вер 2024

В Україні відновили випуск патронів до стрілецького озброєння

Фото: t.me/prozbroyu

Українська армія почала отримувати нові партії боєприпасів калібрів 5,45×39 мм та 5,56×45 мм, які виготовляються на місцевих виробничих потужностях. Це суттєвий крок у відновленні незалежного виробництва набоїв, втраченого після окупації Луганського патронного заводу у 2014 році.

Світлини нових патронів оприлюднив телеграм-канал "Про зброю", з демонстрацією відстрілу на полігоні.

Автори блогу опублікували знімки з полігону, де відстріляли набої калібру 5,45×39 мм українського виробництва. Патрони виготовлені в червні 2024 року.

Набої мають суцільнометалеву кулю масою 4 грами, яка заокруглена з хвостової частини, що має позитивно вплинути на балістичні характеристики та точність пострілу.

патрони для зброї ЗСУ

Пачка патронів українського виробництва, вересень, 2024. Фото: t.me/prozbroyu

За результатами випробувань, ці боєприпаси демонструють балістику, подібну до радянських патронів 7Н6 (5,45 ПС), при стрільбі на відстань до 400 метрів.

У коментарях підписники також розповіли, що куля оснащена сталевим осердям, яке забезпечує належну пробивну здатність. Вони оприлюднили фото розпилу, де під мідною оболонкою видно сталь.

патрони для зброї ЗСУ

Куля українського набою. Фото: t.me/prozbroyu

Коментатори також оприлюднили світлини ідентичних за дизайном упаковок із патронами українського виробництва у калібрі 5,56×45 мм НАТО.

На частину упаковок нанесене маркування зі стандартом патрона SS109. Вони оснащуються суцільнометалевою кулею зі свинцевим осердям та сталевим незагартованим наконечником. Ці боєприпаси вже тривалий час постачаються на озброєння.

патрони для зброї ЗСУ

Пачка патронів 5,56×45 українського виробництва. Фото: t.me/prozbroyu

Що відомо про патронний завод в Україні

Після окупації російськими військами "Луганського патронного заводу" у 2014 році "Укроборонпром" втратив свої потужності з виробництва боєприпасів до стрілецького озброєння. Тому відновлення виробництва є визначною подією для українського ОПК.

Наразі невідомо, наскільки локалізованим є виробництво набоїв. Найімовірніше, в країні виготовляють гільзи та складають набої з готових комплектуючих. Однак такі складні процеси, як виготовлення порохів, капсулю та кулі складної конструкції навряд чи освоєні українським ОПК.

Наразі в Україні працюють 500 підприємств оборонно-промислового комплексу. Серед них чимало приватних компаній, а не лише державні підприємства. Загалом майже 300 тисяч людей залучені до виробництва українського озброєння.

Нагадаємо, ще у 2023 році стало відомо, що оборонно-промисловий комплекс України співпрацюватиме з чеською компанією Sellier & Bellot, яка спеціалізується на виготовленні набоїв до вогнепальної зброї.

Чеська збройова компанія CZUB займається виробництво стрілецької зброї та гранатометами для неї. Своєю чергою Sellier & Bellot постачає своїм замовникам боєприпаси до вогнепальної зброї.

патрони для зброї ЗСУ

Виробництво патронів на підприємстві Sellier & Bellot. Фото зі сторінки компанії

Меморандуми стали результатом тривалих дискусій між бізнесом та забезпечують формальну основу для початку практичної співпраці. Обидві сторони також домовилися про зближення своїх оборонних інноваційних секторів, щоб визначити точки перетину для співпраці у галузі досліджень та розробок нових технологій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: