fbpx
Сьогодні
08:57 15 Вер 2024

У Курській області українські війська продовжують просуватися та захопили кілька сіл, - ISW

Фото: REUTERS / Viacheslav Ratynskyi

Українські Збройні сили 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області: їхній рух зафіксували у полях на південь від Тьоткіно та на північ від Суджі: бійці захопили кілька сіл.

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають американські аналітики, українські війська активно діють на південь від селища Тьоткіно та на північ від Суджі, закріплюючи свої позиції на захоплених територіях.

Геолокаційні кадри, опубліковані 13 вересня, показують, що українські військові вже знаходяться у селі Веселе, розташованому на південний захід від Глушково. За словами російських військових блогерів, цей населений пункт був захоплений українськими силами.

Окрім того, українські підрозділи продовжували просування на захід від Медвежого, діючи в полях на південь від Тьоткіно, яке розташоване вздовж кордону з Сумською областю. Також з'явилися повідомлення про просування українських сил у напрямку Обухівки та Нового Путі.

14 вересня українські війська активно продовжували наступ на північ від Суджі, зафіксовані значні досягнення, зокрема захоплення села Черкаське Поречне. Це підтверджують російські джерела, які визнають просування українських підрозділів у цьому районі.

Натомість російські сили намагаються відбити наступ українських військ. Геолокаційні знімки показують, що російські війська 810-ї морської піхотної бригади, що належать до Чорноморського флоту, діють у центрі населеного пункту Борки, намагаючись зупинити просування українських військових.

Битва за Глушковський район триває, і ситуація залишається динамічною, з обох сторін продовжуються спроби утримати або відновити контроль над стратегічно важливими населеними пунктами та територіями.

Курська область ЗСУ

Фото: ISW

Ключові висновки ISW за 14 вересня:

  • Українські посадовці та джерела повідомили, що вторгнення України в Курську область спонукало російську владу збільшити чисельність російського угруповання військ у Курській області втричі.
  • Україна і росія провели обмін військовополоненими 14 вересня – третій обмін військовополоненими з моменту Курської операції, яка, як видається, спричинила короткостроковий ефект у вигляді збільшення стимулів для росії брати участь в обміні військовополоненими.
  • Деякі російські польові командири продовжують приймати рішення, які погіршують загальну якість підпорядкованих їм сил, надаючи перевагу тактиці фронтального штурму під проводом піхоти, а не підготовці технічних фахівців, які б дозволили російським військовим краще застосовувати польові технології та інновації в бойових діях.
  • Кремль продовжує використовувати глобальні інформаційні інструменти впливу для розробки нових можливостей для втручання у вибори, дестабілізаційних заходів і схем ухилення від санкцій.
  • Представники керівної партії Грузії "Грузинська мрія" продовжують поширювати наративи, що перегукуються з інформаційними операціями Кремля, виправдовуючи окупацію росією міжнародно визнаних грузинських територій.
  • Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Часового Яру, Покровська та Вугледара.
  • За повідомленнями, російські війська ремонтують захоплену українську техніку радянських часів для поповнення російських автопарків.

Що відомо про операцію ЗСУ у Курській області рф

Нагадаємо, що у Курської області продовжується українська операція. Наші війська 13 вересня просунулися вперед у Глушковському районі.

Водночас в ISW припускають, що росіяни мають намір перерізати український наступ у Курській області перед скоординованою операцією з витіснення Сил оборони.

Також глава держави Володимир Зеленський підтвердив, що росіяни почали контрнаступальні дії в Курській області, частину якої утримують українській військові.

Щобільше, зі слів речника оперативно-тактичного угруповання "Сіверськ" Вадима Мисника, зараз, за різними оцінками, на Курському напрямку від 30 до 45 тисяч російських військових.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: