Про це заявив міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен під час виступу на Ялтинській європейській стратегії (YES) напередодні, пише "РБК-Україна".
Як відомо, у березні 2024 року глава оборонного відомства Данії відвідав Україну, щоб обговорити посилення виробництва зброї, зокрема ракет, дронів і артилерії. Однією з головних тем перемовин стало питання про збільшення військової допомоги через локальне виробництво озброєння.
У червні Данія та Україна підписали меморандум щодо закупівлі озброєння та техніки в українських виробників.
"Це великий крок, оскільки Данія стала першою іноземною країною НАТО, яка інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України", – заявив тоді Умєров.
У результаті було укладено першу угоду, за якою в липні Данія подала замовлення на виробництво 18 артилерійських систем "Богдана" українськими підприємствами.
"Це була перша угода, яку ми уклали. У липні ми подали замовлення (українським виробникам – ред.) на виробництво 18 артилерійських систем "Богдана", а цими вихідними їх вже передали українським Збройним силам", – сказав Поульсен.
Міністр оборони Данії зазначив, що виробництво зброї в Україні є значно дешевшим, ніж у Західній Європі, як з погляду виготовлення, так і обслуговування. Завдяки цьому фактору, Данія закликає європейські країни інвестувати у виробництво озброєння безпосередньо на українських підприємствах.
Колишній міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишін також підкреслив, що українські оборонні підприємства мають потенціал для збільшення обсягів виробництва, але для цього потрібне відповідне фінансування.
Українське виробництво озброєнь стає важливим чинником у зміцненні обороноздатності країни, а також партнерських відносин із європейськими країнами, які підтримують Україну у протистоянні агресії.
Довідка про САУ "Богдана"
САУ "Богдана" – українська колісна 155-мм самохідна артилерійська установка. Розробка розпочата щонайменше з 2018 року. Стала першою українською САУ, що розроблена під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм.
САУ побудована на шасі КрАЗ зі спареною броньованою кабіною, розрахованою на екіпаж з п'яти осіб. Має автоматизовану систему наведення на контролерах виробництва Siemens і систему автоматичної подачі на 6 боєприпасів. Управління зарядкою, наводженням і стрільбою може проводитися як з кабіни, так і зовні.
Вже в ході повномасштабного вторгнення росії в Україну дослідний зразок був переданий українським військовим. Відомо, що гаубиця використовується на фронтах для відбиття російської агресії.
Саме САУ "Богдана" працювала по захопленому острову Зміїний і зіграла важливу роль в його звільненні від російського гарнізону.
З відкритих джерел відомо, що на озброєнні українських військ їх лише сім штук, і то разом із несерійними зразками.
Як раніше повідомлялось, навесні минулого року Міністерство оборони профінансувало виробництво вітчизняних артилерійських систем. Тому на фронті українська артилерія буде підтримувати західні танки.
Нагадаємо, Україна домовилися зі словацькою оборонною компанією Konštrukta Defense про розробку концептупльно нової гаубиці. Основою стане словацька САУ Zuzana.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.