fbpx
Сьогодні
11:24 15 Вер 2024

В Україні хочуть створити електронний Перелік легальних автостанцій: навіщо це рішення

Фото: З відкритих джерел

Міністерство розвитку громад та територій України запропонувало зміни до регулювання діяльності автостанцій. Основною метою цих змін є створення електронного Переліку автостанцій, який стане основою для їх легальної роботи та надання послуг перевізникам і пасажирам.

Про це пише Рубрика, посилаючись на відповідні зміни до Постанови №176, які було схвалено на засіданні Уряду, повідомляє Мінвідновлення.

У чому проблема?

Раніше регулювання діяльності автостанцій відбувалося за іншою системою, що діяла до 2020 року. Вона передбачала ліцензування цієї діяльності.

Яке рішення?

Мінвідновлення запропонувало зміни до регулювання діяльності автостанцій. Основною метою цих змін є створення електронного Переліку автостанцій, який стане основою для їх легальної роботи та надання послуг перевізникам і пасажирам.

Як працює це рішення?

Новий Перелік формуватиметься за заявницьким принципом — на основі інформації, поданої власниками автостанцій.

"Налагодження роботи автостанцій є важливим кроком на шляху до покращення пасажирських перевезень. Автостанції мають бути комфортними для користувачів, і перший крок до цього — створення загальнодоступного Переліку, який дозволить впорядкувати та верифікувати наявну мережу автостанцій", — наголосив заступник Міністра Сергій Деркач.

Як пояснюють у міністерстві, профільне законодавство передбачає, що рух міжобласних та міжнародних автобусних маршрутів має починатись та завершуватись на автостанції.

Тож під час відкриття нового маршруту чи внесення змін до наявного, організатор перевезень має переконатись, що зазначені перевізником в схемі руху автостанції існують та працюють легально.

Оновлений же механізм передбачає, що вказати в схему руху можна лише ті автостанції, які є в Переліку. Таким чином буде актуалізовано інформацію про мережу легальних автостанцій. Також оновлений механізм дозволить визначити суб'єктів господарювання, що є їх власниками й відповідають за якісне надання послуг.

Перелік планується запустити у листопаді 2024 року. Власники автостанцій зможуть оновлювати дані про свої об'єкти через електронну систему, забезпечуючи відкритість і доступність інформації як для пасажирів, так і для перевізників.

Окрім того, як запевняють у відомстві, заблокувати внесення до Переліку нових автостанцій неможливо, адже всі відомості, що вносяться, будуть звірятися з іншими реєстрами автоматично. У разі помилки власник автостанції не обмежується у праві внести відомості повторно.

Також важливо зазначити, що всі дозвільні документи на маршрути зберігатимуть чинність до моменту закінчення терміну їхньої дії. Скасувати такий дозвіл на підставі відсутності інформації про зазначені у схемі руху автостанції буде неможливо.

"За новими правилами можна буде чітко визначити, хто відповідає за надання послуг автостанцій. Завдяки цьому у випадку скарг пасажирів чи перевізників можна буде точно встановити, хто несе відповідальність за порушення або ненадання послуг, що допоможе швидко вирішувати конфлікти між перевізниками та власниками автостанцій", підкреслили у Мінвідновленні.

Запровадження цього Переліку сприятиме розвитку транспортної інфраструктури та підвищенню якості обслуговування в сфері пасажирських перевезень.

Нагадаємо, що у Києві на декількох автобусних маршрутах розпочали тестування нової системи безквиткового проїзду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: