Учені дослідили вплив ChatGPT на навчання школярів: результати не надто оптимістичні

Науковці вважають, що використання штучного інтелекту у навчанні може стати для школярів "милицями", адже так учні не отримують якісних знань.

Про це пише Popular Science, передає Рубрика.

Дослідники з Університету Пенсільванії (США) провели відповідний експеримент, у якому взяли участь майже тисяча учнів старших класів з Туреччини.

Усі школярі відвідували шкільні заняття математики, але в позаурочний клас самостійно виконували завдання.

Учасників дослідження науковці поділили на три групи:

  • перші готувалися самостійно,
  • друга група використовувала ChatGPT,
  • ще частина школярів навчалися за допомогою іншої версії ChatGPT, який давав підказки для вирішення завдань.

ChatGPT – чат-бот із штучним інтелектом, призначений для надання відповідей на запитання у форматі діалогу.

Школярі з усіх груп виконували однакові завдання з різних тем протягом чотирьох циклів занять, кожне з яких тривало 90 хвилин.

Згодом дослідники проаналізували правильність розв'язків, які отримали учасники експерименту.

Виявилося, що група з доступом до ШІ правильно виконали на 48% більше практичних завдань, ніж школярі, які займалися самостійно.

Натомість учні, яким шлях до вирішення задач підказував "репетитор" на основі ШІ, мали на 127% більше правильних відповідей.

Згодом автори дослідження провели додаткове тестування, аби перевірити, як зрештою учні засвоїли знання з опрацьованих тем. Цього разу школярі вирішували завдання без допомоги ШІ.

Виявилося, що друга група мала на 17% гірші результати, ніж ті, хто навчався самостійно.

Крім того, школярі, яким не допомагав штучний інтелект, випередили групу, якій давав підказки "репетитор" на основі чату ChatGPT.

Дослідники припускають, що навіть імітація штучним інтелектом педагога може "суттєво перешкодити навчанню".

Учасники експерименту часто не намагалися зрозуміти тему, а просто запитували відповідь, тому автори роботи вважають, що школярі використовують чат-бот як "милиці".

Внаслідок цього в них, ймовірно, не сформувалися навички вирішення завдань, як у тих, хто займався самостійно.

За словами вчених, ще одним фактором негативного впливу на загальні результати учнів, що використовували ШІ, стало те, що бот у 8% випадків робив неправильні арифметичні обчислення.

Покроковий підхід до вирішення завдань був хибним у 42% випадків. Натомість помилки в "репетиторській" версії штучного інтелекту були зведені до мінімуму.

Також дослідники провели опитування учасників експерименту. Виявилося, що використання ШІ викликало помилкову самовпевненість – школярі вважали, що впоралися з тестом значно краще, ніж це було насправді.

Науковці опублікували попередню версію наукової роботи на сайті SSRN в липні 2024 року. Однак стаття ще не пройшла необхідного рецензування перед публікацією в журналі.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки розробили проєкт інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Також Рубрика повідомляла, що 27 березня Міністерство освіти і науки України та компанія Palantir, яка спеціалізується на програмному забезпеченні для аналізу даних з допомогою штучного інтелекту, підписали меморандум про співпрацю.

Окрім того, українські розробники створили застосунок "Interlocutor AI", створений для допомоги у вивченні іноземних мов і розвитку розмовних навичок за допомогою штучного інтелекту.

Свіжі дописи

  • Новини

Перші малюки сезону: українські полярники показали новонароджених пінгвінів

На станції "Академік Вернадський" поповнення: перше гніздо цього сезону подарувало одразу двох чарівних пінгвінят. Вони… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили портал “зеленого туризму” Ukr Camp: у чому рішення

Україна отримала нову платформу для поціновувачів екологічного відпочинку — портал Ukr Camp, який став зручним… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Приазовський природний парк і не тільки: через аварію російських танкерів забруднено Азовське узбережжя

Унаслідок аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що сталася 15 грудня, забруднено як Чорне,… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Українським послом в Угорщині призначили “професора з окопів” Шандора

21 грудня президент Володимир Зеленський призначив нового посла України в Угорщині. Ним став український військовий… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

У Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни

Україна ще раз підтверджує свою відданість дотриманню норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Гаазької конвенції… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

5 головних рішень тижня – посилення української ППО та допомога Британії у відновленні енергосистеми

 "Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🤝Генасамблея ООН в оновленій… Читати більше

Saturday December 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.