Про це свідчить звіт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), пише Рубрика.
Згідно з підрахунками, учасники, які складали тест з німецької мови, отримали середній бал 152 зі 200 можливих. Також високі показники продемонстрували вступники, які складали інші іноземні мови:
Натомість найгірші результати зафіксовані з математики — в середньому лише 132,5 бала. Тетяна Вакуленко, очільниця УЦОЯО, зазначила, що результати з математики є "показовими", оскільки тестування з цього предмету було обов'язковим для цьогорічних вступників.
Вона пояснює це тим, що вивчати математику в дистанційному форматі складніше.
"Вони можуть свідчити про те, що вивчати математику в дистанційному форматі доволі складно. Математика передбачає свідомого і ретельного вивчення, зв'язку із вчителем та спільної роботи, за якої педагог може відразу побачити помилку і підтримати учня", – говорить керівниця УЦОЯО.
Ці показники також підтверджують висновки міжнародного дослідження PISA-2022, згідно з яким 42% українських підлітків не мають базового рівня математичної грамотності.
Рейтинг середніх балів за предметами НМТ у 2024 році:
Вакуленко закликає ставитися до цих результатів з обережністю, оскільки вибір предметів для складання був добровільним, і не всі зареєстровані учасники з'явилися на тестування. Окрім того, невелика кількість абітурієнтів складала такі предмети, як фізика (2,8%) та хімія (1,13%).
За результатами тестування, найбільше учасників додатковим предметом обрали англійську мову — 38,5%. Проте низька кількість вступників, які обирають складати іспити з природничих наук, стала "прикрою традицією" останніх років, зазначає Вакуленко.
Загалом у 2024 році в НМТ взяли участь понад 283 тисячі осіб, серед яких 20,8% — випускники минулих років. Щодо гендерного розподілу:
Нагадаємо, за результатами оцінки фахівців, 42% українських підлітків не мають базового рівня грамотності з математики. Загалом середній бал 15-річних школярів з цього предмету становив 441 з 1000 можливих.
"Ця інформація важлива для наших педагогів, адже необхідно підтримувати наших вступників та учнів у вивченні цих предметів", – зауважує вона.
Ці результати свідчать про необхідність подальшої підтримки учнів у вивченні складних предметів, таких як математика, адже цей напрям потребує підвищеної уваги з боку освітян.
Варто додати, що в Україні у цьому році вперше під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів спеціальність "Психологія" стала найпопулярнішою серед абітурієнтів.
Війська росії біля Курахового Донецької області атакують Збройні сили України колонами техніки. Українські воїни спалюють… Читати більше
У Київській області під час нічної атаки працювали сили протиповітряної оборони (ППО). В одному з… Читати більше
У Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке.… Читати більше
На фронті упродовж минулої доби відбулося 170 бойових зіткнень. Найбільша кількість боєзіткнень зафіксована на Курахівському… Читати більше
Цієї ночі, 1 листопада, російські війська завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО… Читати більше
російська армія пізно ввечері 31 жовтня вдарила по будівлі пожежної частини в Одеській області. Постраждали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.