fbpx
Сьогодні
13:37 14 Вер 2024

В УЦОЯО розповіли з якого предмета учасники НМТ отримали найбільший і найменший середній бал

Фото: IgorVetushko/Depositphotos

У 2024 році результати національного мультипредметного тесту (НМТ) продемонстрували, що найвищий середній бал учасники отримали за іспит з німецької мови. Водночас найгірше абітурієнти впоралися із завданнями з математики.

Про це свідчить звіт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), пише Рубрика.

Згідно з підрахунками, учасники, які складали тест з німецької мови, отримали середній бал 152 зі 200 можливих. Також високі показники продемонстрували вступники, які складали інші іноземні мови:

  • англійську — 149,1 бала,
  • іспанську — 148,7,
  • французьку — 148,6.
НМТ

Фото: Скриншот звіту УЦОЯО

Натомість найгірші результати зафіксовані з математики — в середньому лише 132,5 бала. Тетяна Вакуленко, очільниця УЦОЯО, зазначила, що результати з математики є "показовими", оскільки тестування з цього предмету було обов'язковим для цьогорічних вступників.

Вона пояснює це тим, що вивчати математику в дистанційному форматі складніше.

"Вони можуть свідчити про те, що вивчати математику в дистанційному форматі доволі складно. Математика передбачає свідомого і ретельного вивчення, зв'язку із вчителем та спільної роботи, за якої педагог може відразу побачити помилку і підтримати учня", – говорить керівниця УЦОЯО.

Ці показники також підтверджують висновки міжнародного дослідження PISA-2022, згідно з яким 42% українських підлітків не мають базового рівня математичної грамотності.

НМТ

Рейтинг середніх балів за предметами НМТ у 2024 році:

  1. Німецька мова — 152
  2. Англійська мова — 149,1
  3. Іспанська мова — 148,7
  4. Французька мова — 148,6
  5. Українська мова — 146,8
  6. Біологія — 144,9
  7. Історія України — 143,2
  8. Географія — 143,1
  9. Хімія — 137,8
  10. Українська література — 136,6
  11. Фізика — 134,7
  12. Математика — 132,5

Вакуленко закликає ставитися до цих результатів з обережністю, оскільки вибір предметів для складання був добровільним, і не всі зареєстровані учасники з'явилися на тестування. Окрім того, невелика кількість абітурієнтів складала такі предмети, як фізика (2,8%) та хімія (1,13%).

НМТ (ЗНО)

Фото: PantherMediaSeller/Depositphotos

За результатами тестування, найбільше учасників додатковим предметом обрали англійську мову — 38,5%. Проте низька кількість вступників, які обирають складати іспити з природничих наук, стала "прикрою традицією" останніх років, зазначає Вакуленко.

Загалом у 2024 році в НМТ взяли участь понад 283 тисячі осіб, серед яких 20,8% — випускники минулих років. Щодо гендерного розподілу:

  • 50,2% учасників були чоловіками,
  • 49,8% — жінками.
НМТ

Фото: Скриншот звіту УЦОЯО

Нагадаємо, за результатами оцінки фахівців, 42% українських підлітків не мають базового рівня грамотності з математики. Загалом середній бал 15-річних школярів з цього предмету становив 441 з 1000 можливих.

"Ця інформація важлива для наших педагогів, адже необхідно підтримувати наших вступників та учнів у вивченні цих предметів", – зауважує вона.

Ці результати свідчать про необхідність подальшої підтримки учнів у вивченні складних предметів, таких як математика, адже цей напрям потребує підвищеної уваги з боку освітян.

Варто додати, що в Україні у цьому році вперше під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів спеціальність "Психологія" стала найпопулярнішою серед абітурієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: