Волонтери збирають у мішки мертву рибу з Десни у Чернігові. Фото: Суспільне Чернігів
Про це повідомив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Володимир Хольченков пише Суспільне Чернігів.
Близько 100 волонтерів взяли участь у прибиранні риби від пляжів до інших ділянок Десни. За годину роботи вони зібрали від 15 до 20 мішків риби. Мішки відвозили до біологічної ями у Киїнській громаді для подальшої утилізації.
Фото: Суспільне Чернігів
Як розповідають, перед початком роботи волонтери надягали рукавички та використовували для збирання пакети для сміття.
Зокрема, неподалік "Чернігівської політехніки" волонтер Нікіта зазначив, що завдання складне через неприємний запах, але ситуація вимагає дій.
Фото: Суспільне Чернігів
"Дуже нелегка задача, але що робити? Треба рятувати. Такий сморід", — говорить він.
Своєю чергою волонтер Артем, який захоплюється риболовлею, розповів, що для нього це велика екологічна катастрофа. Він зазначив, що зникнення великих самок риби негативно вплине на екосистему річки в майбутньому.
"Ти бачиш, які щуки, і розумієш, що в найближчий рік ти не зможеш побачити потомство цих риб. Це були великі самки, які давали потомство нашій річці. Тому це велика катастрофа для нашого міста і для екології нашої області", — говорить волонтер Артем.
Збір мертвої риби організувала громадська організація "Еко Місто". Керівник організації Сергій Безбородько зазначив, що рішення допомагати прийняли після консультацій із фахівцями, які порадили, як діяти без спеціального обладнання.
"Ми домовились з обласною екоінспекцією і міськими комунальними службами, що ми маємо визначені точки збору, звідки вони заберуть на захоронення. Це бетонне кільце, яке слугує точкою збору сміття, а ми поруч збираємо мішечки зав'язані", — розповідає Безбородько.
Фото: Суспільне Чернігів
Водночас на міському пляжі "Золотий Берег" вже майже не залишилося мертвої риби, але ситуація все ще потребує уваги. Вода має темний колір, а у повітрі відчувається сморід. Волонтерка Євгенія Крушева підкреслила важливість цих дій для збереження річки для майбутніх поколінь.
"Я хочу, щоб моїм дітям щось залишилось, і треба рятувати нашу Десну", — говорить вона.
За даними Деснянського басейнового управління водних ресурсів, наразі рівень розчиненого кисню в річці відповідає нормі, але хімічне споживання кисню все ще перевищує граничну норму в 1,6 раза. Забруднення має органічний характер, без перевищень за вмістом пестицидів та важких металів.
Станом на 11 вересня збитки довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна в межах Чернігівської та Сумської областей оцінюються в понад 405 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що українські фахівці встановили джерело забруднення річок Сейм та Десна. За "майже 100-відсотковими даними", ним є Тьоткінський цукровий завод, розташований на території Курської області російської федерації. Також вони наголосили, що відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок Сейм та Десна займе 2-3 роки.
Німецький збройовий концерн Rheinmetall планує перепрофілювати два своїх заводи, на яких виробляють автомобільні деталі. Підприємства… Читати більше
Міністерство оборони разом із партнерами визначило місце, де буде створено полігон для тестування новітніх технологій розмінування,… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив, що може зустрітись з президентом України Володимиром Зеленським вже на… Читати більше
Відбудова України за приблизними підрахунками може коштувати 500 млрд євро. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив про серйозні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Мова про… Читати більше
Генасамблея ООН у понеділок, 24 лютого, 93 голосами підтримала резолюцію, яка була висунута Україною та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.